Super Puchar Kaszub w Baśkę!

15 listopada we Władysławowie, odbył się turniej sportowy o Super Puchar Kaszub. Turniej był rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry ? Baszka Méster Sport, z asem serce, jako najstarszym trumfem ? tzw. ?Czerwona Baśka?. Zawodniczki oraz zawodnicy rozegrali 4 rundy po 40 rozdań. Super Puchar Kaszub, był rozgrywany w 3 kategoriach: drużynowej, par oraz  indywidualnej pań i panów. Super Puchar Kaszub, został rozegrany w Zespole Szkół nr 1, im. Jana Pawła II we Władysławowie.

Do wygrania były nagrody i puchary w liczbie 40 sztuk. Turniej był także okazją do uhonorowania zespołu Szpeli Władysławowo za osiągnięcia sportowe w Masters Kaszëbë 2015 ? Adama Sitarza, Franciszka Konkela, Mateusza i Wojciecha Adasów, Józefa Miślisza, Mieczysława Dampca, Henryka Odwald oraz Daniel Nadolskiego.

Patronat honorowy:
Roman Kużel ? Burmistrz Władysławowa
Tomasz Herrmann ? Prezes Oddziału Zrzeszenia Kaszubsko ? Pomorskiego we Władysławowie

Zdobywcą Super Pucharu Kaszub, został Roman Tietz, który wyprzedził Wojciecha Jędrzejak ? Bałtyk Władysławowo i Daniela Frankowskiego. Kolejne miejsca zajęli: Adam Sitarz ? Szpela WładysławowoHubert Poerling ? Karo StarzynoDaniel Nadolski ? Kłos WerbliniaAndrzej Kitowski ? Emeryci Mrzezino.

W klasyfikacji indywidualnej kobiet zwyciężyła Maria Dominik (Kłos Werblinia), która zajęła trzydzieste ósme miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

Rywalizację par wygrali Mieczysław Damic i Józef Miślisz ? Szpela II Władysławowo. Drugie miejsce zajęła paraWojciech Jędrzejak i Andrzej Okólski ? Bałtyk Władysławowo. Trzecie miejsce wywalczyła para Baran Marek i Ryszard Koziróg z Białogóry.

W rywalizacji drużyn, Super Puchar Kaszub, zdobyła Białogóra ? kpt. Andrzej Maszke, Marek Baran, Jan Jamrus i Ryszard Koziróg. Drugie miejsce zajęła drużyna Szpeli Władysławowo ? kpt. Adam Sitarz, Mateusz i Wojciech Adas, Franciszek Konkol. Trzecie  miejsce  zajął Wejher Wejherowo.

Organizatorzy Super Pucharu Kaszub:
Urząd Miasta we Władysławowie
Centrum Kultury, Promocji i Sportu we Władysławowie
Zrzeszenie Kaszubsko ? Pomorskie, Oddział we Władysławowie
Federacja Kaszëbë Baszka ? Lës

DSC00976

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Skip to content