• Mieszkańcy

Teledysk do utworu Weroniki Korthals – ŻAL (powstał dzięki wsparciu m.in. Gminy Puck)

„Wiersz Jana Twardowskiego ?Żal? najkrócej można streścić znanymi słowami: ?Śpieszmy się kochać ludzi – tak szybko odchodzą?. Ksiądz poeta znał naturę ludzką. Wiedział, że zabiegani, wpatrzeni w siebie i swoje sprawy, często komuś nie zdążamy okazać dobroci. Najprostszej – w geście, słowie, uśmiechu…  I kiedy on odchodzi – mamy wyrzuty sumienia. Ale wtedy już niczego nie możemy zmienić. Stało się. Pozostał żal, że ktoś odszedł i nie otrzymał od nas czegoś ważnego. Żal, że nie zdążyliśmy.

Z tą trudną prawdą zmierzyła się Weronika Korthals. Swoją muzyką i wokalną interpretacją przedłuża życie słowom pełnym tęsknoty i bolesnej refleksji. Bez patosu, z wielką wrażliwością i subtelnym wyczuciem wokalistka sięga do trudnych przeżyć. Przywołuje chwile, kiedy ?biegniemy z sercem? i już nie ma go komu dać. Z nowym wzruszeniem odkrywa i na swój sposób przekazuje ten bardzo osobisty i ważny w dorobku ks. Twardowskiego wiersz.”

Aleksandra Iwanowska, spadkobierczyni twórczości ks. Jana Twardowskiego

ŻAL

słowa: ks. Jan Twardowski
muzyka: Weronika Korthals, Mirosław Hałenda