Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck
  • Gmina
  • Mieszkańcy
  • Teledysk do utworu Weroniki Korthals – ŻAL (powstał dzięki wsparciu m.in. Gminy Puck)

Teledysk do utworu Weroniki Korthals – ŻAL (powstał dzięki wsparciu m.in. Gminy Puck)

„Wiersz Jana Twardowskiego ?Żal? najkrócej można streścić znanymi słowami: ?Śpieszmy się kochać ludzi – tak szybko odchodzą?. Ksiądz poeta znał naturę ludzką. Wiedział, że zabiegani, wpatrzeni w siebie i swoje sprawy, często komuś nie zdążamy okazać dobroci. Najprostszej – w geście, słowie, uśmiechu…  I kiedy on odchodzi – mamy wyrzuty sumienia. Ale wtedy już niczego nie możemy zmienić. Stało się. Pozostał żal, że ktoś odszedł i nie otrzymał od nas czegoś ważnego. Żal, że nie zdążyliśmy.

Z tą trudną prawdą zmierzyła się Weronika Korthals. Swoją muzyką i wokalną interpretacją przedłuża życie słowom pełnym tęsknoty i bolesnej refleksji. Bez patosu, z wielką wrażliwością i subtelnym wyczuciem wokalistka sięga do trudnych przeżyć. Przywołuje chwile, kiedy ?biegniemy z sercem? i już nie ma go komu dać. Z nowym wzruszeniem odkrywa i na swój sposób przekazuje ten bardzo osobisty i ważny w dorobku ks. Twardowskiego wiersz.”

                                             Aleksandra Iwanowska, spadkobierczyni twórczości ks. Jana Twardowskiego

ŻAL

słowa: ks. Jan Twardowski
muzyka: Weronika Korthals, Mirosław Hałenda
zdjęcia, montaż – Łukasz Łysk MALVISION http://facebook.com/malvisionfilm
reżyseria – Łukasz Łysk, Weronika Korthals
występują – Bogna Zubrzycka, Przemysław Bruhn

Utwór „Żal” pochodzi z płyty „On”

Zespół w składzie:

– Weronika Korthals ? głos główny, chórki, aranżacje chórków
– Mirosław Hałenda ? instrumenty klawiszowe, aranżacje
– Szymon Damięcki ? gitary
– Grzegorz Nadolny ? kontrabas, bas, fretless
– Marcin Ciesielski ? cajon, perkusjonalia
– Aleksander Kamiński ? saksofon
– Julia Ziętek – skrzypce

14641931_1141442852611492_8020578110339689708_n

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content