Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck
  • Gmina
  • Mieszkańcy
  • Uroczystość poświęcenia i przekazania dla OSP Darzlubie samochodu pożarniczego

Uroczystość poświęcenia i przekazania dla OSP Darzlubie samochodu pożarniczego

16 sierpnia 2015r. zgromadzono się przy Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Darzlubiu na oficjalne przyjęcie nowo nabytego wozu bojowego. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą podczas której poświęcono wóz. Nowy wóz bojowy pożarniczy ciężki GCBA SCANIA 93m 280 został sprowadzony ze Szwecji. Każda oglądająca go osoba mogła stwierdzała, że jest to niemały skok technologiczny do przodu. Posiada liczne udoskonalenia do jazdy w ciężkim terenie oraz na trasach szybkiego ruchu. Wyróżniającym się elementem jest duży zbiornik wody o pojemności 3m^3 plus do tego zbiornik na pianę oraz zautomatyzowany system szybkiego natarcia do prędkiego zagaszenia ognia po przybyciu jednostki. Ponadto szybko rozwija prędkość, dzięki czemu prędko może być na miejscu akcji.

Samochód zmieniono po 30 latach, gdy w 1985r. został sprowadzony nieużywany STAR 244. Na tamte czasy był to fenomen, gdyż jako jedyna OSP w Powiecie otrzymaliśmy nowy samochód. Po Mszy Św. ?podziękowano? STAROWI 244 za wierną służbę każdego dnia oraz Strażakom razem z nim służącym. Ostatni raz zawyły koguty samochodu, a z wieży remizy, syrena alarmowa wydobyła pożegnalny dźwięk. Następnie Wójt Gminy Puck Tadeusz Puszkarczuk i Sekretarz w Ministerstwie Rolnictwa dr Kazimierz Plocke przekazali kluczyki do wozu oraz otworzyli symbolicznego szampana. Po wręczeniu powitano nowy wóz dźwiękiem syreny, a zgromadzeni Goście i Mieszkańcy mogli dokonać oględzin samochodu.

Prezes OSP
Darzlubie

[mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6184636429665118961]

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content