Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck
  • Gmina
  • Uroczystość wręczenia Odznak Honorowych „Za zasługi dla samorządu terytorialnego”

Uroczystość wręczenia Odznak Honorowych „Za zasługi dla samorządu terytorialnego”


Ostatnie 25 lat należy do samorządowców, którzy przy zmieniającej się na przestrzeni lat sytuacji politycznej i gospodarczej w kraju, codziennie pracują na rzecz wspólnot lokalnych i regionalnych – minister Andrzej Halicki podczas dzisiejszego spotkania z samorządowcami.

Podczas uroczystości w Gdańsku Odznaki Honorowe za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego otrzymali:

Uroczystość wręczenia Odznak Honorowych Za zasługi dla samorządu terytorialnego 66Osoby wyróżnione pośmiertnie:

  • Franciszka Cegielska – Prezydent Gdyni w latach 1990 – 1998
  • Maciej Płażyński ? Marszałek Sejmu RP w latach 1997 ? 2001, Wicemarszałek Senatu VI kadencji
  • Brunon Synak ? Radny Woj. Pomorskiego w latach 1998 ? 2010, Wiceprzewodniczący Sejmiku Woj. Pomorskiego w latach 1998 ? 2002, Przewodniczący Sejmiku Woj. Pomorskiego 2002 ? 2010

Osoby wyróżnione:

  • Tadeusz Puszkarczuk – Wójt Gminy Puck

Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego, ustanowiona w czerwcu 2015 r., jest wyróżnieniem nadawanym za szczególne zasługi na rzecz samorządu terytorialnego. Wyróżnienie nadawane jest za szczególne osiągnięcia w pracy w samorządzie, za udział w pracach legislacyjnych, związanych z wprowadzaniem i reformowaniem samorządu terytorialnego w administracji polskiej i organizacjach międzynarodowych, czy też za pracę naukową, badawczą  i dydaktyczną dotyczącą samorządu.

Odznakę nadaje minister właściwy do spraw administracji publicznej z własnej inicjatywy lub na wniosek:

  • organów jednostek samorządu terytorialnego;
  • organów związków lub stowarzyszeń jednostek samorządu terytorialnego;
  • organów statutowych ogólnopolskich organizacji uprawnionych do wyznaczania przedstawicieli do Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego (Unii Metropolii Polskich, Unii Miasteczek Polskich, Związku Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej, Związku Miast Polskich, Związku Powiatów Polskich, Związku Województw Rzeczypospolitej Polskiej);
  • wojewody.

 

pełna galeria na www.24kaszuby.pl

 

 

Uroczystość wręczenia Odznak Honorowych Za zasługi dla samorządu terytorialnego 07

 

Uroczystość wręczenia Odznak Honorowych Za zasługi dla samorządu terytorialnego 13

 

 

Uroczystość wręczenia Odznak Honorowych Za zasługi dla samorządu terytorialnego 59

 

 

 

Uroczystość wręczenia Odznak Honorowych Za zasługi dla samorządu terytorialnego 52

 

 

 

Uroczystość wręczenia Odznak Honorowych Za zasługi dla samorządu terytorialnego 08

 

 

 

Uroczystość wręczenia Odznak Honorowych Za zasługi dla samorządu terytorialnego 65

 

 

Uroczystość wręczenia Odznak Honorowych Za zasługi dla samorządu terytorialnego 56

 

 

 

Uroczystość wręczenia Odznak Honorowych Za zasługi dla samorządu terytorialnego 54

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content