Search
Close this search box.

W roli głównej… matematyka

Dodawanie, odejmowanie, mnożenie  dzielenie, a nawet wzór  na pole okręgu, no i oczywiście nie można zapomnieć o kolejności wykonywania działań. Matematyka w teatrze?  Niewiarygodne? Szkoła Podstawowa w Żelistrzewie udowadnia, że to możliwe! Aby włączyć się w obchody  Roku Matematyki  na Pomorzu wszystkie klasy 4 – 6 przygotowały matematyczne przedstawienia.  Jury oceniało grę aktorską, rekwizyty oraz scenografię. Na poziomie klas szóstych zwyciężyło przedstawienie klasy 6b pt. „Kłótnia liczb”. Najlepsza wśród piątoklasistów okazała się sztuka ” Lekcja matematyki” klasy 5b. Pierwsze miejsce zajęła także 4c, która wystawiła miniaturę „Jaś i Małgosia w Krainie Matematyki  „.  Jury wybrało najlepszych aktorów.

Nagrody otrzymali: Katarzyna Jaskulke, kl. 6b, Kuba Jaszke z 6c, Maja Hallmann i Seweryn Kociński z 5b, Agata Lalowska i Ksawery Kołowszyński z 4c.

Bawiąc się, uczniowie uczyli się matematyki, a wiadomo, że jest ona Królową Nauk. Uroczyste wręczenie nagród i pokaz najlepszych spektakli odbędą się  na sali gimnastycznej 13 kwietnia.

[mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6131939929235114369]

Otwiera się w nowym oknie

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty: