Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck

Wakacje BEZ ALKOHOLU

W ramach Ogólnopolskiej Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł, Gmina Puck przyłączyła się do akcji: Wakacje bez Alkoholu 2013.

Jest to skuteczna profilaktyka skierowana bezpośrednio do osób sprzedających napoje alkoholowe.

Do właścicieli punktów sprzedaży napojów alkoholowych zostały przesłane następujące materiały edukacyjno ? informacyjne:

  •  listu do sprzedawców od Władz Samorządu oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, który jest znakomitym przypomnieniem o tym aby w wakacje zwracać szczególną uwagę na sprawdzanie dowodów osobistych i tym samym przyczyniać się do poprawy bezpieczeństwa w gminie;
  • miniporadnik, który zawiera podstawowe informacje, jakie powinien znać każdy odpowiedzialny sprzedawca;
  • kalendarz profilaktyczny dla sprzedawców (czerwiec ? wrzesień), który jest przydatnym narzędziem, dzięki któremu szybko i sprawnie można sprawdzić ? bez liczenia w pamięci ? czy osoba podająca się za pełnoletnią ukończyła już 18 lat;
  • zawieszki profilaktyczne na butelkę: Alkohol? Nie dla dzieci i młodzieży! oraz Bądź dorosły. Kupuj rozsądnie ? to materiały przekazywane są wraz z butelkami tylko pełnoletnim klientom! Na drugich stronach zawieszek znajdują się ważne informacje dotyczące działania alkoholu.

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content