Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck

Wieczór literacki ?Perła i Duma Rekowa Górnego?

21 kwietnia 2016 r. o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej w Rekowie Górnym odbył się Wieczór Literacki poświęcony Panu Bolesławowi Borkowi, urodzonemu 9 kwietnia 1923 r. w Zbychowie. Obecnie jest to najstarszy literat kaszubski, poeta, pisarz, z wykształcenia historyk. Ukończył studia nauczycielskie w Bydgoszczy oraz Instytut Kształcenia Nauczycieli w kierunku historii w Warszawie. Wiele lat był nauczycielem i kierownikiem szkół na Kaszubach. Pan Bolesław został wielokrotnie nagrodzony orderami. Otrzymał wiele odznaczeń i pucharów. Jako historyk opublikował zarysy monografii wielu wsi. Najbardziej znane książki pisarza to: ?Nad Ślężą ? zarys walk Kaszubów lesockich?, ?Ścieżki, drogi i bezdroża?, ?Twierdzą był im każdy próg?.

W czasie wieczoru gościliśmy: Pana Wójta Tadeusza Puszkarczuka, Pana Jana Pawła Dettlaffa dyrektora OKSIT, Pana Brunona Ceszke głównego inspektora ds. kultury i rekreacji, córkę Małgorzatę Szlas radną gminy, Panią Jolantę Bieszke radną powiatu puckiego, Panią Beatę Mieczkowską dyrektor szkoły oraz Sołtys wsi Panią Alicję Wojtas i mieszkańców. Zostały wręczone kwiaty i złożone życzenia przez występujące dzieci i gości. Wszyscy z wielkim entuzjazmem słuchaliśmy i oglądaliśmy występ przygotowany przez dzieci tutejszej szkoły i pań z Koła Gospodyń Wiejskich. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy zaangażowali się w tworzenie tego pięknego wieczoru literackiego.

[mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6281092334334908129]

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content