Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck
  • Gmina
  • Mieszkańcy
  • Połczyno: Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej ?Rodnej Mowy? 2016

Połczyno: Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej ?Rodnej Mowy? 2016

[mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6281078121706041377]

Dnia 29 kwietnia 2016 roku w Wiejskim Klubie Kultury w Połczynie odbyły się eliminacje gminy Puck XLV Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej ?Rodnej Mowy?. Celem konkursu była popularyzacja literatury kaszubskiej, pielęgnowanie mowy kaszubskiej oraz wyłonienie najlepszych recytatorów języka kaszubskiego wśród młodego pokolenia Gminy Puck. Organizatorem spotkania był Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck. W konkursie wzięło udział 44 recytatorów z 12 placówek oświatowych: Gnieżdżewo, Łebcz, Mieroszyno, Swarzewo, Połczyno, Werblinia, Starzyno, Strzelno, Leśniewo, Celbowo, Rekowo Górne, Żelistrzewo Uczestników powitał oraz spotkanie prowadził Brunon Ceszke ? Gł. Instruktor ds. Kultury OKSiT. Komisja w składzie: Józef Roszman, Elżbieta Derc i Jerzy Łysk przyznała nagrody następującym artystom:

Uczestnicy: 44 osoby z 12 placówek oświatowych

Kategoria: grupa przedszkolna

I nagroda:       Agata Boszke           Swarzewo

II nagroda:     Maciej Więzik          Swarzewo

III nagroda:     Szymon Falkowski   Starzyno

Kategoria: dzieci młodsze

I nagroda:       Adrianna Bulczak     Starzyno

II nagroda:     Agata Lessnau           Swarzewo

III nagroda:     Antonina Górska       Połczyno

Wyróżnienie: Wiktoria Kryża         Swarzewo

Wyróżnienie: Samuel Bradtke         Werblinia

Kategoria: dzieci starsze

I nagroda:       Jakub Klebba           Starzyno

II nagroda:     Dorota Gappa         Swarzewo

III nagroda:     Natalia Kunc            Werblinia

wyróżnienie:   Natalia Ceynowa     Werblinia

Wyróżnienie: Paulina Hebel           Celbowo

Kategoria: młodzież

I nagroda:       Katarzyna Rambiert   Starzyno/Werblinia

II nagroda:     Dorota Gappa             Starzyno/Swarzewo

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i upominki książkowe. Najlepsi, dodatkowo ? dyplomy pamiątkowe. Organizatorzy ufundowali również dla wszystkich poczęstunek oraz przejazd powrotny do miejscowości zamieszkania.

Dwójka najlepszych recytatorów poszczególnych kategorii wiekowych, będzie reprezentowała gminę w eliminacjach powiatowych.

Brunon Ceszke

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content