• Mieszkańcy

Darzlubie: Dawid Hallmann wicemistrzem na Wojewódzkim Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Młody chłopak uczeń III klasy gimnazjum w Darzlubiu Dawid Hallmann, zajął drugie miejsce w Wojewódzkim Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Jak sam mówi tematyką z zakresu pożarnictwa zaczął się interesować już kilka lat temu. Do poszerzania wiedzy i udziału w konkursie namówili go nauczyciele. Co było strzałem w dziesiątkę. Chłonny wiedzy, ambitny, młody gimnazjalista na niższym szczeblu turnieju bez problemu pokonał wszystkich swoich najgroźniejszych rywali. Prezes OSP w Darzlubiu Pan Edmund Minkowski nie kryje dumy i zadowolenia z faktu, że to właśnie Dawid reprezentował Gminę w tak ważnym i prestiżowym turnieju. Młodego wicemistrza czeka jeszcze rywalizacja na szczeblu ogólnopolskim.

Życzymy młodemu adeptowi pożarnictwa zwycięstwa w całym turnieju, aby w przyszłości zaowocowało to wybraniem właśnie takiej drogi zawodowej w dorosłym już życiu, której sam zainteresowany nie wyklucza.

dsc03645

dsc03642