Wykład w Osadzie Łowców Fok w Rzucewie

Zapraszamy w dniu 22 października na wykład p.t.?Antroplologia czyli o czym mówią ludzkie kości?. Wykład będzie traktował o tym jak wyglądali dawni mieszkańcy Pomorza, wyjaśni jaki prowadzili tryb życia na co chorowali i na co umierali nasi przodkowie. Na takie pytania potrafi dziś odpowiedzieć współczesna antropologia.

Wykład przygotowali pracownicy Muzeum Archeologicznego w Gdańsku, współpraca przy realizacji przedsięwzięcia OKSiT w Gminie Puck.

Program:

godz.11.00- Danuta Król (wstęp)? Groby i kurhany na Ziemi Puckiej?
godz.11.30-dr Aleksandra Pudło ? Antropologia, czyli o czym mówią ludzkie kości?.

Zapraszamy – wstęp wolny