Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck
  • Gmina
  • Mieszkańcy
  • XIII Turniej Kół Gospodyń Wiejskich woj. Pomorskiego. Powiat pucki reprezentowało KGW Gnieżdżewo

XIII Turniej Kół Gospodyń Wiejskich woj. Pomorskiego. Powiat pucki reprezentowało KGW Gnieżdżewo

Gnieżdżewo? pod Słupskiem
Gospodynie w turniejowych szrankach

W Jezierzycach k/Słupska odbył się XIII Turniej Kół Gospodyń Wiejskich woj. Pomorskiego. Powiat pucki reprezentowało KGW Gnieżdżewo – zwyciężczynie eliminacji gminno-powiatowych w Żelistrzewie. Kobiety z Gnieżdżewa, na czele z Marią Szefka (przewodniczącą) zmierzyły się z koleżankami z 13 kół, najlepszych w swoich powiatach. W ramach konkursów gospodynie przygotowały swoje ?turniejowe? pierogi, na tablicy zaprezentowały ?z jakiego powodu rozpiera ich duma?, w konkursie mody w sukience z papieru gazetowego ukazywały swoje kobiece wdzięki. Kabaretowo i wesoło inscenizowały temat ?Przez dziurkę do klucza?. Widzowie w ich wykonaniu mogli również obejrzeć przekrój tańców ludowych z regionów województwa pomorskiego. Gnieżdżewianki do boju zagrzewane były przez 90 osobową ekipę kibiców z kół gospodyń wiejskich powiatu puckiego. Wśród oklaskujących i gratulujących paniom z Gnieżdżewa byli m.in.: Jarosław Białk (Starosta Pucki), Tadeusz Puszkarczuk (Wójt Gminy Puck), Regina Kwidzińska (Przewodnicząca Rady Gminnej KGW w Pucku), Brunon Ceszke (Gł. Instruktor ds. Kultury OKSiT w Gminie Puck) oraz Zbigniew Jagiellak (sołtys Gnieżdżewa).

A było co oklaskiwać, panie z Gnieżdżewa zdobyły pierwsze miejsce w konkursie kulinarnym na najlepsze pierogi.

[mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6270149698905714337]

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content