Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck
  • Edukacja
  • Warsztaty profilaktyczne dotyczące agresji wśród dzieci i młodzieży w Zespole Szkół w Darzlubiu

Warsztaty profilaktyczne dotyczące agresji wśród dzieci i młodzieży w Zespole Szkół w Darzlubiu

Warsztaty pt. ?Wulgaryzmy ? nie tylko pięścią stosujesz przemoc? stały się ważnym tematem rozważań 04 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół w Darzlubiu. Obejmowały cykl lekcji poświęconych zagadnieniom agresji językowej wśród uczniów oraz zajęć przeprowadzonych z rodzicami. W tym dniu odbyło się szkolenie Rady Pedagogicznej w zakresie zapobiegania przemocy w szkole zorganizowane przez Centrum Edukacji i Profilaktyki ?Dialog? z Krakowa.

Zajęcia profilaktyczne dotyczyły problemów, z jakimi muszą się zmierzyć nastolatkowie. Zostały omówione zjawiska integracji klasowej, agresji, godności ciała oraz uzależnień.

Uczniowie uczestniczący w warsztatach oceniają je jako atrakcyjne, ciekawe i obrazowe. Podkreślają dobry kontakt z prowadzącym, który wykazał się umiejętnościami budowania swobodnego dialogu z młodymi ludźmi. Dużym atutem zajęć była przewaga wiedzy praktycznej nad teoretyczną. Uczestnicy poznawali zagadnienia za pomocą metod aktywizujących, dzięki czemu sami dochodzili do wniosków.

Okazuje się, że istnieje ogromna potrzeba rozmowy na różne, często trudne tematy. Mimo zakończonych zajęć, uczniowie wyrazili chęć pozostania po lekcjach w celu dalszej dyskusji.

Nie ulega wątpliwości, że tego typu zajęcia (oparte na rozmowie, wymienianiu doświadczeń) są niezwykle potrzebne i mają pozytywny wpływ na relacje uczeń ? nauczyciel, nauczyciel ? rodzic czy rodzic ? dziecko.


[mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6270366901277946673]

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content