XV Regaty o Puchar Klubu Sportowego „Zatoka” Puck w klasie Optimist.

W dniach 7-9.05.2021 na akwenie Zatoki Puckiej odbyły się XV Regaty o Puchar Klubu Sportowego „Zatoka” Puck w klasie Optimist. Uczestniczyło w nich 363 zawodników z całego kraju oraz jeden zawodnik z Czech.

Przez 3 dni w zmaganiach brało udział 162 zawodników grupy A . Dla nich były to również regaty o Puchar Burmistrza Miasta Puck .

Natomiast przez  2 dni w rywalizacji uczestniczyło 201 zawodników z grupy B – młodszych i mniej doświadczonych, dla których były to regaty o Puchar Wójta Gminy Puck i Puchar Starosty Puckiego.

Rywalizacja na wodzie była bardzo zacięta, a zawodnicy mierzyli się z trudnymi warunkami atmosferycznymi: zimnem i silnym wiatrem. Jednakże wszyscy świetnie poradzili sobie czego przykładem jest fakt, że rozegrano w sumie 8 wyścigów w grupie A i 6 wyścigów w grupie B.

Na zakończeniu regat obecni byli Burmistrz Miasta Puck Pani Hanna Pruchniewska i Zastępca Wójta Gminy Puck Pan Piotr Neubauer, którzy wręczyli najlepszym pamiątkowe puchary i nagrody.

W regatach najlepsi okazali się :

GRUPA A KATEGORIA DZIEWCZĄT

1. Ewa Lewandowska – KS AZS AWFiS Gdańsk
  2. Alicja Dampc – CHKŻ Ckojnice
  3. Alicja Tutkowska – YKP Gdynia

GRUPA A KATEGORIA CHŁOPCÓW

1. Filip Nosol – CHKŻ Chojnice
  2. Fabian Kocięda – OPTI CWM Gdynia
  3. Filip Marjański – KS AZS AWFiS Gdańsk

GRUPA B KATEGORIA DZIEWCZĄT

1. Marta Gajdzińka – AZS Poznań
  2. Alicja Saj – YK Stal Gdynia
  3. Ida Kocięda – Opti CWM Gdynia

GRUPA B KATEGORIA CHŁOPCÓW

1. Franciszek Kamola – KS AZS AWFiS Gdańsk
  2. Patrick Stafa – MYK Czechy
  3. Michał Roman – Gdański Klub Zeglarski

KATEGORIA DO LAT 9 DZIEWCZĄT

1. Lena Herba – YK Stal Gdynia
  2. Maria Januszewska – YK Stal Gdynia
  3. Maja Ferenc – KSW Baltic Dziwnów

KATEGORIA DO LAT 9 DZIEWCZĄT CHŁOPCÓW:

1. Wiktor Kruszyński – YK Stal Gdynia
  2. Marcel Frydrychowicz – TKŻ Toruń
  3. Antek Zając – Gdański Klub Żeglarski

W regatach uczestniczyło też 10 zawodników z Klubu Sportowego „Zatoka”, którzy godnie włączyli się do rywalizacji zarówno w grupie A, jak i w grupie B. Choć mniej doświadczeni nadrabiali walecznością i ambicją, czego przykładem może być wygrana przez Gabrielę Friedrich rywalizacja w ostatnim wyścigu regat. Postawa naszych zawodników napawa nas optymizmem i motywuje do dalszej pracy treningowej.

Wybierz interesujący układ