Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck
 • Gmina
 • XV Regaty o Puchar Klubu Sportowego ?Zatoka? Puck w klasie Optimist.

XV Regaty o Puchar Klubu Sportowego ?Zatoka? Puck w klasie Optimist.

W dniach 7-9.05.2021 na akwenie Zatoki Puckiej odbyły się XV Regaty o Puchar Klubu Sportowego ?Zatoka? Puck w klasie Optimist. Uczestniczyło w nich 363 zawodników z całego kraju oraz jeden zawodnik z Czech.

Przez 3 dni w zmaganiach brało udział 162 zawodników grupy A . Dla nich były to również regaty o Puchar Burmistrza Miasta Puck .

Natomiast przez  2 dni w rywalizacji uczestniczyło 201 zawodników z grupy B ? młodszych i mniej doświadczonych, dla których były to regaty o Puchar Wójta Gminy Puck i Puchar Starosty Puckiego.

Rywalizacja na wodzie była bardzo zacięta, a zawodnicy mierzyli się z trudnymi warunkami atmosferycznymi: zimnem i silnym wiatrem. Jednakże wszyscy świetnie poradzili sobie czego przykładem jest fakt, że rozegrano w sumie 8 wyścigów w grupie A i 6 wyścigów w grupie B.

Na zakończeniu regat obecni byli Burmistrz Miasta Puck Pani Hanna Pruchniewska i Zastępca Wójta Gminy Puck Pan Piotr Neubauer, którzy wręczyli najlepszym pamiątkowe puchary i nagrody.

W regatach najlepsi okazali się :

GRUPA A KATEGORIA DZIEWCZĄT

 1. Ewa Lewandowska ? KS AZS AWFiS Gdańsk
 2. Alicja Dampc ? CHKŻ Ckojnice
 3. Alicja Tutkowska ? YKP Gdynia

 

GRUPA A KATEGORIA CHŁOPCÓW

 1. Filip Nosol ? CHKŻ Chojnice
 2. Fabian Kocięda ? OPTI CWM Gdynia
 3. Filip Marjański ? KS AZS AWFiS Gdańsk

 

GRUPA B KATEGORIA DZIEWCZĄT

 1. Marta Gajdzińka ? AZS Poznań
 2. Alicja Saj ? YK Stal Gdynia
 3. Ida Kocięda ? Opti CWM Gdynia

 

GRUPA B KATEGORIA CHŁOPCÓW

 1. Franciszek Kamola – KS AZS AWFiS Gdańsk
 2. Patrick Stafa ? MYK Czechy
 3. Michał Roman ? Gdański Klub Zeglarski

 

KATEGORIA DO LAT 9 DZIEWCZĄT

 1. Lena Herba ? YK Stal Gdynia
 2. Maria Januszewska ? YK Stal Gdynia
 3. Maja Ferenc ? KSW Baltic Dziwnów

 

KATEGORIA DO LAT 9 DZIEWCZĄT CHŁOPCÓW:

 1. Wiktor Kruszyński ? YK Stal Gdynia
 2. Marcel Frydrychowicz ? TKŻ Toruń
 3. Antek Zając ? Gdański Klub Żeglarski

 

W regatach uczestniczyło też 10 zawodników z Klubu Sportowego ?Zatoka?, którzy godnie włączyli się do rywalizacji zarówno w grupie A, jak i w grupie B. Choć mniej doświadczeni nadrabiali walecznością i ambicją, czego przykładem może być wygrana przez Gabrielę Friedrich rywalizacja w ostatnim wyścigu regat. Postawa naszych zawodników napawa nas optymizmem i motywuje do dalszej pracy treningowej.

 

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content