Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck
  • Gmina
  • Mieszkańcy
  • XV Turniej Kół Gospodyń Wiejskich woj. Pomorskiego – Strzelno wygrało w Żukowie!

XV Turniej Kół Gospodyń Wiejskich woj. Pomorskiego – Strzelno wygrało w Żukowie!

Strzelno? wygrało w Żukowie
Gospodynie w turniejowych szrankach

W Żukowie odbył się XV Turniej Kół Gospodyń Wiejskich woj. Pomorskiego. Powiat pucki reprezentowało KGW Strzelno – zwyciężczynie eliminacji gminno-powiatowych w Żelistrzewie. Kobiety ze Strzelna, na czele z Małgorzatą Białk (przewodniczącą) zmierzyły się z koleżankami z 15 kół, najlepszych w swoich powiatach. W ramach konkursów gospodynie przygotowały swoje ?turniejowe? dekoracje wielkanocne, z tablic wystawienniczych emanowała? więź człowieka ze zwierzęciem w ramach konkursu ?Nasi bracia mniejsi?, w konkursie mody panie swoją grację i wdzięk ukazywały tym razem w ?deszczowej kreacji?. Kabaretowo i wesoło inscenizowały piosenkę na temat ?Warto było?? lub ?Mega babki to my? . Widzowie mieli również możliwość rozkoszowania się pięknem scenicznym w dowolnym tańcu. Gospodynie ze Strzelna zagrzewane były do boju przez ponad 80 osobową ekipę kibiców z kół gospodyń wiejskich powiatu puckiego. Wśród oklaskujących i gratulujących paniom ze Strzelna byli m.in.: Jarosław Białk (Starosta Pucki), Tadeusz Puszkarczuk (Wójt Gminy Puck), Regina Kwidzińska (Przewodnicząca Rady Gminnej KGW w Pucku) oraz Brunon Ceszke (Gł. Instruktor ds. Kultury OKSiT w Gminie Puck).

A było co oklaskiwać, panie ze Strzelna zdobyły pierwsze miejsce w konkursie piosenki kabaretowej ?Warto było?? . Zwycięski zespół wystąpił w składzie: Małgorzata Białk, Anna Łukowska, Justyna Mudlaff, Monika Dettlaff, Joanna Renusz, Longina Dettlaff i Dorota Dettlaff.

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content