• EKO

Zadbaj o środowisko i przyłącz się do sprzątania ?Beki?

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków organizuje już po raz kolejny akcję sprzątania rezerwatu przyrody ?Beka?. Wzorem lat ubiegłych zachęca mieszkańców okolic oraz wszystkich, którym zależy na poprawie jakości środowiska, do przyłączenia się do akcji.

Jak wskazują organizatorzy, po zimowym okresie sztormów, na morskim brzegu pojawia się mnóstwo śmieci, które wyrzuca na brzeg Zatoka Pucka. Część z nich to także niechciane pamiątki po turystach, którzy zwiedzając nasze okolice, nie dbają o wybrzeże oraz bezmyślnie zaśmiecają tereny wybrzeża.

Aby uprzątnąć niechciany bałagan, zorganizowano wspólną akcję sprzątania rezerwatu ?Beka?. Wszystkich chętnych zapraszamy 23 marca 2019 r. Zbiórka uczestników nastąpi o godzinie 10:00, przy ul. Morskiej w Mrzezinie, na wysokości wału przeciwsztormowego. Organizatorzy zapewniają  worki na śmieci i rękawice.

Zachęcamy do włączenia się w akcję. Warto zadbać wspólnie o czystość tego wyjątkowego dla naszego regionu miejsca i jego bezpieczeństwo dla ptaków i innych zwierząt.