Search
Close this search box.

Zagospodarowanie Stawu w Połchowie

64654445_386151968772950_122569514700242944_n

STAW W POŁCHOWIE

?Zagospodarowanie Stawu w Połchowie? jest to projekt , na który Gmina Puck zdobyła dofinansowanie w ramach działania ?Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność? w ramach Priorytetu 4 ?Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, objętego Programem Operacyjnym ?Rybactwo i Morze?.

Niniejszy projekt obejmował będzie oczyszczenie i odmulenie stawu oraz umocnienie jego brzegów, jak również budowę infrastruktury towarzyszącej zwiększającej atrakcyjność tego miejsca takie jak: plac zabaw, siłownia zewnętrzna, wiata wraz z miejscem na ognisko, oświetlony ciąg pieszy z ławkami, miejsce dla wędkarzy, parking w tym dla osób niepełnosprawnych.

Dzięki tym działaniom na terenie Gminy Puck powstanie nowe, atrakcyjne miejsce, które podniesie walory turystyczne gminy. Będzie tu bowiem można organizować zawody wędkarskie w nawiązaniu do morskiego i rybackiego charakteru obszaru na jakim się znajdujemy. W miejscu tym będzie również możliwość organizacji różnego typu imprez cyklicznych jak choćby Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy czy Spotkanie Letnie Seniorów.

Modernizacja terenu stawu w Połchowie ma również na celu zaangażowanie społeczności w proces rozwoju oraz aktywizację grup i środowisk lokalnych. Poprawi się również atrakcyjność osiedleńcza i turystyczna tego miejsca.

Szacowane koszty całego przedsięwzięcia to 600 630,38 zł brutto. W ramach dofinansowania udało nam się pozyskać 300 tys. zł, co stanowi 48% wartości całej operacji.

Otwiera się w nowym oknie

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty: