Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.

Zapraszamy na Święto Ludowe 2022 w Osłoninie

Po trzech latach przerwy od „Święta Ludowego Gminy Puck” pojawiamy się z nową edycją i w całkowicie nowym miejscu… Tegoroczne Święto Ludowe mamy zaszczyt organizować po raz pierwszy w malowniczej miejscowości położonej nad Zatoką Pucką, jaką jest Osłonino.

Mamy nadzieję, że tak jak my, nie możecie się doczekać imprez plenerowych!

Zapraszamy zatem reprezentacje sołeckie do wspólnej zabawy, mieszkańców Gminy Puck i nie tylko!

Czekają na Was liczne atrakcje w różnych strefach.

Strefa gastronomiczna, o którą zadba miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich Osłonino oraz restauracja „Kuchnia u Kaszuba” z Redy, idealnie zatroszczy się o Wasze podniebienia. Na miejscu będziecie mogli skosztować domowych słodkich wypieków, dań z grilla, ryb i regionalnych przysmaków Kaszub…
Nie zabraknie również ogródka piwnego przygotowanego przez restaurację „Podkowa” z Rumii.

Zgłoszone sołectwa z naszej gminy wezmą udział w specjalnie przygotowanych dla nich konkurencjach. Walczyć  będą o Puchar Święta Ludowego 2022! Zapowiada się naprawdę wesoły i zabawny wieczór.

Przygrywać im będzie Orkiestra Dęta ze Strzelna. Na scenie usłyszymy również zespół folklorystyczny „Bursztynki„; młodych wykonawców, finalistów Przeglądu Muzyki Szkolnej w Gminie Puck, Kabaret Pùrtcë z nowymi, świetnymi scenariuszami,  także Zespół „FIRE”, który sprawi, że będziemy bawić się jeszcze lepiej.

Przygotowaliśmy również kolorową strefę dla najmłodszych. Zadbają o nią nasze animatorki, które rozpieszczą nasze pociechy- malując im twarze, robiąc warkoczyki, przeprowadzając konkursy z nagrodami oraz inne liczne animacje! Dodatkowo, na terenie imprezy będą mogły skorzystać z niemałego Wesołego Miasteczka.

Czekać na Was będą również kramy z wieloma atrakcjami, wystawcy sprzedający regionalne produktyzielarz Jacek Wojtukiewicz, lokalni artyści – Maria U. Szczygielska, Elżbieta Mirończuk i Henryk Lessnau – ze sztuką ludową, kaszubskim rękodziełem, haftem, tabaką i rogarstwem.

 

Kiedy się widzimy? 5 czerwca (niedziela) START godz. 15:00

Gdzie? Boisko przy Wiejskim Klubie Kultury w Osłoninie.

Spędźmy te niedzielne popołudnie miło we wspólnym gronie!

 

Organizatorzy: Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck, Wiejski Klub Kultury w Osłoninie, Sołectwo i KGW Osłonino.

 

OKSiT w Gminie Puck

Otwiera się w nowym oknie

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty: