Relacja z Nocy Muzeów w Osadzie Łowców Fok 2022

Wydarzenie Noc Muzeów w Osadzie Łowców Fok dniu 14 maja spotkało się z dużym zainteresowaniem zwiedzających.

W tym dniu w Osadzie gościliśmy Pana Tomasza Woźniaka, mieszkańca Sławutowa. Jest on człowiekiem wielu talentów i zainteresowań. Tego wieczora nasz gość przedstawił nam swoją kolekcję noży z całego świata. Opowiadał o ich pochodzeniu, sposobach wykonania i użytkowania.

W drugiej części spotkania Pan Tomasz przedstawił podstawowe zasady tzw. zielonego surwiwalu. Demonstrował sposoby przetrwania i radzenia sobie w terenie bez zdobyczy cywilizacji. Tym razem zaprezentował kilka sposobów przygotowania ognia bez zapałek bądź zapalniczki.

Następnie odwiedzający nas goście próbowali rozpalić ognisko w ten sam sposób. Podobno pieczone na tak przygotowanym ognisku kiełbaski smakowały zupełnie inaczej.

Jak na Noc Muzeów przystało, spotkanie zakończyło się w późnych godzinach nocnych.

dr Piotr Rumanowski, Osada Łowców Fok