Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck
  • Gmina
  • Relacja z Nocy Muzeów w Osadzie Łowców Fok 2022

Relacja z Nocy Muzeów w Osadzie Łowców Fok 2022

Wydarzenie Noc Muzeów w Osadzie Łowców Fok dniu 14 maja spotkało się z dużym zainteresowaniem zwiedzających.

W tym dniu w Osadzie gościliśmy Pana Tomasza Woźniaka, mieszkańca Sławutowa. Jest on człowiekiem wielu talentów i zainteresowań. Tego wieczora nasz gość przedstawił nam swoją kolekcję noży z całego świata. Opowiadał o ich pochodzeniu, sposobach wykonania i użytkowania.

W drugiej części spotkania Pan Tomasz przedstawił podstawowe zasady tzw. zielonego surwiwalu. Demonstrował sposoby przetrwania i radzenia sobie w terenie bez zdobyczy cywilizacji. Tym razem zaprezentował kilka sposobów przygotowania ognia bez zapałek bądź zapalniczki.

Następnie odwiedzający nas goście próbowali rozpalić ognisko w ten sam sposób. Podobno pieczone na tak przygotowanym ognisku kiełbaski smakowały zupełnie inaczej.

Jak na Noc Muzeów przystało, spotkanie zakończyło się w późnych godzinach nocnych.

 

dr Piotr Rumanowski, Osada Łowców Fok

 

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content