Żelistrzewo: Polskie Kolędy i Pastorałki

Kwartały Sztuki w gminie Puck
Koncert kolęd i pastorałek?
Anna Asmus i jej przyjaciele?

Trwający jeszcze okres bożonarodzeniowy jest znakomitą okazją do spotkań artystycznych.  Sala Wiejskiego Domu Kultury w Żelistrzewie 8 stycznia 2017  znowu była zapełniona publicznością. Wśród widzów obecny był m.in. Tadeusz Puszkarczuk ? Wójt Gminy Puck. Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck ? w ramach cyklicznych spotkań z profesjonalnymi artystami tak zwanych Kwartałach Sztuki ? zorganizował koncert ?Polskie Kolędy i Pastorałki?. Obecnych powitał główny organizator imprezy dr Jan Dettlaff ? dyrektor OKSiT. Na tutejszej scenie, przy choince,  pojawiła się znakomita wokalistka, rodem z Żelistrzewa, Anna Asmus (sopran). Wraz ze swoimi przyjaciółmi: Sylwią Falecką (mezzosopran), Piotrem Swatem (skrzypce) i Eleną Aleksiejuk (instrument klawiszowy) poprzez piękno śpiewu i muzyki,  wprowadziła widzów w głębię duchową i majestat bożonarodzeniowego święta. Widzowie na stojąco oklaskiwali kunszt artystów z Pomorza. Na zakończenie, nie zabrakło wspólnych, kolędowych śpiewów z publicznością.

Brunon Ceszke