Wieczor Bożonarodzeniowy

Dnia 20 grudnia 2015 roku,  w sali Wiejskiego Domu Kultury w Żelistrzewie odbył się ?Wieczór Bożonarodzeniowy? Gminy Puck.

Organizatorem spotkania był Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki  w Gminie Puck.

Na widowni ? przy choince i wokół symbolicznego opłatka – zasiedli: ludzie tworzący i wspierający życie społeczno-kulturalne, samorządowcy oraz miłośnicy sztuki bożonarodzeniowej.

Wśród obecnych  byli m.in.: Tadeusz Puszkarczuk ? Wójt Gminy Puck, Jerzy Tkaczyk ? Z-ca Wójta Gminy Puck, Anna Pomieczyńska ? Przewodnicząca Rady Gminy Puck.

Zebranych powitał świątecznym słowem Jan Dettlaff ? dyrektor OKSiT w Gminie Puck. Wójt Gminy Puck Tadeusz Puszkarczuk złożył zebranym życzenia bożonarodzeniowe.

Głównym punktem programu był kolędowy koncert ? widowisko ?Święta dookoła świata? w wykonaniu  zespołu ?Artes Ensemble?. Na żelistrzewskiej scenie zaprezentowali się: Maria Antkowiak ? sopran, Sylwia Popławska ? skrzypce, Małgorzata Janaszek ? wiolonczela i prowadzenie koncertu oraz Andrzej Janaszek ? fortepian, szef artystyczny zespołu.

Publiczność z zachwytem oklaskiwała kunszt artystów ze Szczecina. W ich wykonaniu zabrzmiały m.in.  najpiękniejsze, tradycyjne polskie kolędy ?Lulajże Jezuniu?, ?Bóg się rodzi?, ?Przybieżeli do Betlejem?, ?Pójdźmy wszyscy do stajenki?, pieśni i piosenki bożonarodzeniowe z różnych zakątków świata ?Cicha noc?, ?Cantique de Noel?, ?O Tannenbaum?, ?Deck the halls?, popularne piosenki świąteczne ?White Christmas?, ?Jingle bells? oraz utwory o tematyce zimowej ?Zima? z cyklu ?Cztery pory roku? A. Vivaldiego.

Świąteczny klimat spotkania kontynuował zespół folklorystyczny ?Bursztynki?. Polskie kolędy splotły się z? tortem bożonarodzeniowym ufundowanym przez OKSiT w Gminie Puck dla uczestników imprezy. Ta wyjątkowa chwila, przeznaczona zarówno dla ducha jak i ciała, wprowadziła zebranych w klimat pełen serdeczności i otwartości serc w kontekście zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Brunon Ceszke

Gł. Instruktor ds. Kultury

1_03

1_07

1_08

1_21

Więcej zdjęć na www.24kszuby.pl

1

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Skip to content