Zbiórka odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag

Informujemy, że w dniu dzisiejszym tj.

1.03.2021 została podpisana umowa z firmą Janusz Skoczek „Skojan” Przedsiębiorstwo Usługowo – Transportowe z siedzibą w Żelistrzewie w zakresie realizacji zbiórki i usuwania odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag.

Termin zbiórki: 15 marca 2021 w godzinach 7:00-12:00.

Lokalizacja punktu zbiórki: Żelistrzewo, ul. Kasztanowa 23, siedziba firmy „Skojan”.

Uwaga: Informujemy również, że aktualnie wartość 1 tony ww odpadów wynosi 1 188,00 zł brutto. Maksymalna kwota ulgi dla jednego rolnika indywidualnego wyniesie 500 zł brutto od kwoty 1 188,00 zł brutto. Ulgi będą udzielane na zasadach pomocy de minimis dla rolnictwa.

WAŻNE: w dniu 15 marca 2021 r. ww odpady będą zbierane do maksymalnej ilości 72 ton. Oznacza to, że tylko taka masa odpadów przekazana przez rolników indywidualnych będzie podlegała dotacji w wysokości 500 zł za 1 tonę jak wyżej opisano. Istotne jest, że przekazywanie odpadów do tej ilości będzie odbywało się na zasadzie ?kto pierwszy ten lepszy?. Po osiągnięciu masy 72 ton, co zostanie ogłoszone w dniu zbiórki, każdy kolejny rolnik, który będzie chciał przekazać swoje odpady będzie musiał uregulować pełną opłatę za 1 tonę tj. 1 1188,00 zł brutto.

Co będzie zbierane: odpady z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag. Odpady muszą być czyste i posegregowane na trzy grupy tj.:

• odpady z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów
  • odpady z opakowań po nawozach
  • odpady z opakowań typu Big Bag

Kto może przekazać odpady: każdy rolnik indywidualny zamieszkały na terenie Gminy Puck.

Warunkiem odebrania odpadów jest:

• dostarczenie własnym transportem do siedziby Firmy Skojan w Żelistrzewie, ul. Kasztanowa 23 ww odpadów w dniu zbiórki;
  • wypełnienie i przekazanie firmie Skojan ?Wniosku udzielenie ulgi na usuwanie lub unieszkodliwienie odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu ?Big Bag?, wraz z załącznikiem ? wniosek będzie dostępny w dniu zbiórki w siedzibie Firmy Skojan;
  • dokonanie płatności w Firmie Skojan w kwocie wynikającej z wagi przekazywanych odpadów minus wartość ulgi zawartej w wniosku.

Piotr Neubauer

Zastępca Wójta Gminy Puck