Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck
  • Edukacja
  • Żelistrzewo: Święto bajki smyczkiem pisane!

Żelistrzewo: Święto bajki smyczkiem pisane!

Dzisiaj w Wiejskim Domu Kultury w Żelistrzewie odbyła się niezwykła uczta! Nie tylko dla konesera!!!. Osiemdziesiąt trzy smyczki uwijały się w pocie czoła, by przywołać bajkowe tematy muzyczne, te najnowsze takie jak Król Lew czy Pocahontas, ale też te bardziej zapomniane, jak Zaczarowany Ołówek czy Reksio. Ów koncert był zwieńczeniem ciężkiej pracy muzyków w wieku od pięciu do szesnastu lat, którzy wzięli udział w warsztatach skrzypcowych organizowanych przez zaprzyjaźnione szkoły muzyczne. Nie bez kozery piszę ?muzyków?, bo takiego zaangażowania nie powstydziłaby się najlepsza orkiestra. Widać było ogrom pracy i zmęczenie, ale słychać było pasję wspólnego muzykowania i niezwykłą zabawę w tworzeniu, w byciu razem. Niezwykłe wyrazy uznania dla nauczycieli i rodziców, za przygotowania i przybycie, za swój poświęcony czas. Najpiękniej jednak trzeba podziękować dzieciakom, które ?walczyły? dziś przez cały dzień, by tak bajkowo umilić słuchaczom to poniedziałkowe popołudnie. Śmiało więc stwierdzam, że dziś w Żelistrzewie można było zarazić się chorobą nieuleczalną- pasją do muzyki.

Katarzyna Brzoskowska

[mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6262200517562725633]

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content