Rzucewo – rozwój oferty żeglarskiej w gminie Puck

Dnia 6 grudnia w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku  podpisano umowę dotyczącą projektu pn: ,, Rzucewo – rozwój oferty żeglarskiej w gminie Puck”, dofinansowanego  z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 -2020.

Zadanie obejmuje przedłużenie istniejącego pomostu w Rzucewie o 43m. Aktualny pomost stały posiada niewielką długość, występujący na tym odcinku szeroki pas płytkiego dna uniemożliwia cumowanie jednostkom o większym zanurzeniu. Realizacja inwestycji przyczyni się do podwyższenia możliwości cumowania większej liczby  jachtów oraz pozwoli ukierunkować ruch turystyczny, zwłaszcza w obszarze turystyki rekreacyjnej, w kierunku obszarów nadmorskich, cennych przyrodniczo. Powstanie dodatkowe miejsce na terenie województwa pomorskiego do uprawiania żeglarstwa.  Nowa infrastruktura z pewnością zachęci  turystów do odwiedzenia tych terenów. Realizacja inwestycji przyczyni się do osiągnięcia celu bezpośredniego jakim jest wzrost potencjału turystycznego Gminy Puck ze szczególnym uwzględnieniem turystyki wodnej.

Wartość zadania    1 240 052, 84 zł

Dofinansowanie    1 039 169, 91 zł   co stanowi 85 % całego projektu