Zdzisław Dawidowski, Gertruda Lademan i Bocar Osłonino najlepsi w 16. turnieju Puckiej Ligi Baśki w Leśniewie!

11 kwietnia 2015 r. w Wiejskim Klubie Kultury w Leśniewie odbył się szesnasty turniej Puckiej Ligi Baśki sezonu 2014/2015. W turnieju wzięła udział liczba 129 zawodników w tym 4 kobiety z 25 drużyn.

Turniej zakończył się zwycięstwem Zdzisława Dawidowskiego (PKA Gdynia) przed Zygmuntem Semmerling (Kaszubska Baśka Puck) oraz Janem Jamrus (Białogóra). W klasyfikacji drużynowej turnieju zwyciężyła drużyna Bocar Osłonino grająca w składzie: Ryszard Olszewski, Jerzy Bojka, Józef Holender, Bolesław Jaszke oraz Grzegorz Paluch przed drużyną Pianka Gdynia oraz ekipą Emeryci Mrzezino. Najwyżej sklasyfikowaną kobietą została Gertruda Lademan (Rekowianie Rekowo Górne), która zajęła sześćdziesiąte miejsce w klasyfikacji ogólnej.

Piętnastu najlepszych zawodników, najwyżej sklasyfikowana kobieta , pięć najlepszych drużyn zostały uhonorowane nagrodami rzeczowymi, których współfundatorem byli Baśkarze z Białogóry.

Następny turniej odbędzie się 25 kwietnia (sobota) o godz. 17:00 w Wiejskim Klubie Kultury w Mechowie.

Pełną klasyfikację oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej Puckiej Ligi Baśki – www.pucka-liga-baski.pl

info: Henryk Radtke / www.pucka-liga-baski.pl

DSC09720

najlepsza zawodniczka Gertruda Lademan (Rekowianie Rekowo Górne)

DSC09735

najwyżej sklasyfikowany Baśkarz Zdzisława Dawidowskiego (PKA Gdynia)

DSC09740

drużyna, która uzyskała największą liczbę punktów Bocar Osłonino.

Czołówka klasyfikacji indywidualnej 16 turnieju:

l.p. Nazwisko i imię Drużyna
1. Dawidowski Zdzisław PKA Gdynia
2. Semmerling Zygmunt Kaszubska Baśka Puck
3. Jamrus Jan Białogóra
4. Jankowski Adam Pianka Gdynia
5. Semmerling Bogdan Darzlubie
6. Bałachowski Wacław Remus Żelistrzewo
7. Bielecki Piotr Emeryci Mrzezino
8. Olszewski Ryszard Bocar Osłonino
9. Drzeżdżon Zbigniew Karo Starzyno
10. Drzeżdżon Jan Strzecha Starzyno
11. Liecau Roman Gran Krokowa
12. Goyka Antoni Emeryci Mrzezino
13. Otrombke Roman LZS Sokół Strzelno
14. Darżnik Władysław Rekowianie Rekowo Górne
15. Bojka Jerzy Bocar Osłonino

Czołówka klasyfikacji drużynowej 16 turnieju:

l.p. Drużyna Punkty Punkty stolikowe
1. Bocar Osłonino 58,5 375
2. Pianka Gdynia 55,0 341
3. Emeryci Mrzezino 54,5 216
4. Remus Żelistrzewo 53,0 288
5. Strzecha Starzyno 52,0 188
6. Białogóra 47,5 -14
7. Darzlubie 47,0 286
8. LZS Sokół Strzelno 47,0 272
9. Brzozaki Mechowo 45,5 167
10. Kaszubska Baśka Puck 44,5 193

Czołówka klasyfikacji indywidualnej po 16 turniejach

l.p. Nazwisko i Imię Drużyna Duże punkty Punkty stolikowe
1. Putkowski Tomasz Brzozaki Mechowo 211,5 797
2. Koziróg Ryszard Gran Krokowa 211,0 1022
3. Liecau Roman Gran Krokowa 194,0 783
4. Kreft Kazimierz Pianka Gdynia 193,5 749
5. Drzeżdżon Zbigniew Karo Starzyno 187,5 862
6. Jędrzejak Wojciech Bałtyk Władysławowo 182,5 685
7. Darżnik Władysław Rekowianie Rekowo Górne 181,0 264
8. Poerling Hubert Białogóra 177,5 677
9. Otrombke Roman LZS Sokół Strzelno 177,0 811
10. Semmerling Bogdan Darzlubie 175,0 444
11. Brzozowski Marek Brzozaki Mechowo 170,5 411
12. Somkowski Bogdan Pianka Gdynia 170,0 426
13. Palczykowski Jerzy Remus Żelistrzewo 169,5 719
14. Brzozowski Adam Brzozaki Mechowo 168,5 294
15. Goyka Antoni Emeryci Mrzezino 168,0 417

Czołówka klasyfikacji drużynowej po 16 turniejach

l.p. Drużyna Punkty Punkty stolikowe
1. Brzozaki Mechowo 824,5 3869
2. Gran Krokowa 814,0 3498
3. Dragon Gdynia 790,0 3056
4. Pianka Gdynia 774,5 3319
5. Białogóra 743,0 2683
6. Remus Żelistrzewo 734,5 3027
7. Kłos Werblinia 697,0 1957
8. Bałtyk Władysławowo 688,0 1806
9. PKA Gdynia 687,0 1940
10. LZS Sokół Strzelno 668,5 1686

Categories: Leśniewo,Sport