10-lecia istnienia Stowarzyszenia PLGR

15 listopada we Władysławowie odbył się uroczysty jubileusz 10-lecia istnienia Stowarzyszenia Północnokaszubska Lokalna Grupa Rybacka. W obchodach udział wzięło wielu lokalnych samorządowców i polityków, którzy gratulowali i dziękowali za efektywną pracę. Stowarzyszenie zajmuje się rozdysponowaniem środków unijnych pochodzących z Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze oraz z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Dzięki nim na terenie powiatu puckiego i okolic szczególnie dba się o dziedzictwo kaszubskie i rybackie. Środki te przyczyniły się do powstania nowych miejsc pracy oraz nowoczesnej infrastruktury. W Gminie Puck wiele kluczowych inwestycji udało się zrealizować dzięki wsparciu Stowarzyszenia. Z pozyskanych środków powstały m.in.: Osada Łowców Fok, ścieżka rowerowa Gnieżdżewo ? Swarzewo, zagospodarowanie stawu w Gnieżdżewie, plac zabaw w Połczynie, zagospodarowanie stawu w Połchowie. Przedstawiciele Lokalnej Grupy Rybackiej zapowiadają kontynuację swoich działań.