• Edukacja

70 lat I Liceum Ogólnokształcącego w Pucku

Liceum Ogólnokształcące w Pucku już od 70-ci lat kształci młodzież Powiatu Puckiego w kierunkach ścisłych, humanistycznych i artystycznych. W miniony weekend szkoła bardzo uroczyście świętowała swoje urodziny.
W piątek odbyła się uroczysta msza święta w puckiej farze w intencji społeczności szkolnej, a następnie ? już w samej szkole ? trwały występy artystyczne uczniów i absolwentów szkoły oraz turnieje sportowe. W ich trakcie uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności.?Także w piątek ? od 14:00 do 19:00 oraz w sobotę od 9:00 do 14:00 można było zwiedzić mury placówki, z czego skorzystało wielu absolwentów Liceum Ogólnokształcącego w Puck.
W sobotę odbyły się także uroczystości oficjalne w Ratuszu Miejskim w Pucku.
Wśród licznie zgromadzonych gości byli m.in. Marszałek Województwa Pomorskiego ? Mieczysław Struk, Wojewoda Pomorski oraz samorządowcy z Powiatu Puckiego. Wojewoda ? jako przedstawiciel rządu RP, wręczył odznaczenia państwowe długoletnim pracownikom szkoły.

fot. Kondrad Kędzior

Uroczystosci_70lecia_LiceumOgolnoksztalcacegowPucku-25-of-1