Informacja dotycząca zatrudniania obywateli Ukrainy

• Powiatowy Urząd Pracy w Pucku, ul. Elizy Orzeszkowej 7 zaprasza pracodawców/przedsiębiorców do składania ofert zatrudnienia dla obywateli Ukrainy, którzy przed konfliktem zbrojnym szukają schronienia w Polsce.

Pracodawcy, którzy będą chcieli zatrudnić obywateli Ukrainy będą obsługiwani priorytetowo!

Jesteśmy do dyspozycji pracodawców.

• W Centrum Aktywizacji zawodowej pokój nr 4 i 5

tel. (58) 673 02 04; (58) 673 10 24; (58) 673 24 73; wew. 24,25 lub 26

Druk do wypełnienia:

na stronie https://puck.praca.gov.pl/

Dokumenty do pobrania-Pracodawcy Przedsiębiorcy

W miarę napływu ofert pracy organizować będziemy giełdy pracy w Pucku oraz na terenie powiatu puckiego, zapewniając tłumacza j. ukraińskiego.

• Obywatel Ukrainy nie musi być zarejestrowany jako bezrobotny lub poszukujący pracy aby podjąć pracę.
  • Obywatele Ukrainy, których pobyt uznany jest za legalny są uprawnieni do wykonywania pracy na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej? jeżeli   podmiot powierzający wykonywanie pracy powiadomi w terminie 14 dni od dnia podjęcia pracy przez obywatela Ukrainy powiatowy urząd pracy właściwy ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania podmiotu o powierzeniu wykonywania pracy temu obywatelowi.

Powiadomienie następuje za pośrednictwem systemu teleinformatycznego ? praca.gov.pl.

Link do portalu: https://www.praca.gov.pl/eurzad/index.eup#/wyborSprawy/zatrudnianieCudzoziemcow

• Obywatele Ukrainy, których pobyt uznany jest za legalny mogą podejmować i wykonywać działalność gospodarczą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej na takich samych zasadach jak obywatele polscy, pod warunkiem uzyskania przez obywatela Ukrainy numeru PESEL.
  • Obywatele Ukrainy, których pobyt uznany jest za legalny oraz zadeklarowali zamiar pozostania na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej mogą się zarejestrować jako osoby bezrobotne lub poszukujące pracy.

Informacja dotycząca zatrudniania obywateli Ukrainy