[VIDEO] Dni Honorowego Krwiodawstwa

W związku z obchodami Dni Honorowego Krwiodawstwa 14 listopada 2013r. Kaszubski Klub HDK z Połchowa zorganizował uroczystość, na której odznaczono zasłużonych krwiodawców z gminy Puck. Na spotkanie przybył Wójt gminy Puck Tadeusz Puszkarczuk, w zastępstwie Posła RP Ministra Dr.Kazimierza Plocke przybył Dyrektor Biura Poselskiego Bogdan Sokołek.W związku z obchodami Dni Honorowego Krwiodawstwa 14 listopada 2013r. Kaszubski Klub HDK z Połchowa zorganizował uroczystość, na której odznaczono zasłużonych krwiodawców z gminy Puck. Na spotkanie przybył Wójt gminy Puck Tadeusz Puszkarczuk, w zastępstwie Posła RP Ministra Dr.Kazimierza Plocke przybył Dyrektor Biura Poselskiego Bogdan Sokołek. Obecni byli również władze PCK Puck, Fundacji DKMS, prezesi i przedstawiciele zaprzyjaźnionych klubów HDK z Gdyni, Pucka i Władysławowa, ks. Proboszcz z Mrzezina  oraz krwiodawcy . Kaszubski Klub HDK zrzesza 160 członków są to krwiodawcy i wolontariusze. Jest to największy klub w Gminie Puck. Cała uroczystość przebiegła w przemiłej atmosferze, m.in. była część artystyczna, przedstawiono kilka faktów dotyczących klubu i krwiodawstwa, wręczono odznaczenia, medale i dyplomy. Wyróżnieni zostali: Odznaką Honorowy Dawca Krwi Zasłużony dla Zdrowia Narodu Józef Rozenkranc, Srebrnym Krzyżem ? Honorową odznaką PCK Małgorzata Sikora. Odznaką Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi II stopnia Łukasz Kloka, Janusz Krzebietke i Adam Szlaga, a III stopnia Waldemar Funk, Ireneusz Hinc, Gracjan Labudda, Dariusz Skwiercz, Anna Twork, Katarzyna Migalska, Roman Tempski. Prezes Kaszubskiego Klubu HDK Marcin Sikora otrzymał m.in. Order ? Za dar Krwi?, dyplom: od Wiceministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, i medal od Wójta Gminy Puck.  Odznakę Honorową za zasługi dla HDK gminy Puck otrzymali: Leon Drzeżdżon, Leszek Kloka i Jerzy Supiński. Odznakę od zaprzyjaźnionych klubów HDK otrzymali: Marek Słowiński, Małgorzata Sikora, Mariola Parchem, Adam Szlaga, Bogdan Krzysztofik, Beata Hejmowska i Tomasz Sikora. Z okazji 55 lat Honorowego krwiodawstwa PCK medalem ?Kobieta dla honorowego krwiodawstwa? zostały wyróżnione: Ewa Czarnowska, Beata Hejmowska, Krystyna Klebba, Katarzyna Migalska, Mariola Parchem, Urszula Potrykus, Urszula Hildebrandt (Pszczółkowska), Jolanta Rewińska, Małgorzata Sikora i Hanna Żywicka, a panowie z tej okazji otrzymali medal Gminy Puck w osobach: Leszek Bryja, Dawid Billot, Paweł Glembin, Tomasz Potrykus, Piotr Rathnau, Jan Skwiercz, Jerzy Spatuśko, Mariusz Supiński, Tomasz Twotk, Wojciech Wrona. Krwiodawcom wręczono również dyplomy od Starosty Puckiego Wojciecha Detlaffa, od prezes OR PCK Puck Lucyny Roeske, Centrum krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Gdańska, i Kaszubskiego Klubu oraz upominki od Dyrektora Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki Jana P. Dettlaffa i zaprzyjaźnionych klubów HDK. Cała uroczystość zakończyła się poczęstunkiem.

[print_gllr id=2916]

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Skip to content