Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck
  • Gmina
  • Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Pracownika Socjalnego

21 listopada to Dzień Pracownika Socjalnego. Dziś swoje święto obchodzą Ośrodki Pomocy Społecznej w całej Polsce. Przy tej okazji udaliśmy się z kamerą do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pucku, gdzie poznaliśmy kulisy codziennej pracy pracowników ośrodka. 

Dzień Pracownika Socjalnego, przypadający 21 listopada, to święto pracowników Ośrodków Pomocy Społecznych, Centrum Pomocy Rodzinie, a także innych pracowników innych służb społecznych.  Przy okazji tego święta warto przypomnieć i uświadomić sobie trud codziennej pracy pracowników socjalnych i pozostałych pracowników Ośrodków Pomocy Społecznej, którzy na co dzień działają w służbie człowiekowi. Często muszą zmierzyć się z trudnymi wyzwaniami i problemami życiowymi i rodzinnymi, takimi jak bezdomność, alkoholizm, ubóstwo czy przemoc.

Korzystając z okazji, udaliśmy się z naszą kamerą do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pucku. Dyrektor jednostki Pani Iwona Rumanowska udzieliła nam specjalnego wywiadu, w którym przedstawiła kulisy pracy.

 

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content