[VIDEO] IX Ogólnopolska Rowerowa Majówka na Kaszubach

[mudslide:picasa,0,109775515745126110157,6009490737744252017]

Z przyjemnością informuję, że Klub Turystyki Kolarskiej ?Na Fali? Oddziału PTTK Marynarki Wojennej w Gdyni, organizuje w dniach od 01-05 do 04-05-2014r, kolejną edycję corocznej imprezy turystycznej organizowanej na zasadach non-profit o nazwie:

IX Ogólnopolska Rowerowa Majówka na Kaszubach

Zlot ten jest kontynuacją imprez turystycznych o corocznej tradycji, które KTKol. ?Na Fali? organizował już ośmiokrotnie, promując walory turystyczne kolejnych powiatów Kaszub. Miejscowości, w których odbyły się ?Majówki na Kaszubach? to w kolejności: Wieżyca, Garczyn, Milo-Mausz, Rzucewo, Łeba,Wdzydze-Gołuń, Sobieszewo, Chmielno. Łącznie w dotychczasowych Majówkach udział wzięło około 1700 rowerzystów.

Podczas trwania tego Zlotu zamierzamy zapoznać uczestników z atrakcjami turystycznymi Powiatu Puckiego, Wejherowa i Gdyni.

Spodziewamy się, że do Rzucewa, gdzie będzie się znajdowała baza Zlotu przyjedzie około 180 rowerzystów z rodzinami ? reprezentantów klubów turystycznych z całej Polski.

Wierzymy, że nasza inicjatywa jest ważna i potrzebna promując wśród uczestników Kaszuby, turystykę rowerową i zamiłowanie do krajoznawstwa – wskazując mieszkańcom zalety aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego.

Impreza ma również na celu propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się rowerzysty, jako uczestnika ruchu drogowego.

Podczas Zlotu odbędą się konkursy sprawnościowe, wiedzy o regionie oraz szkolenie z zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Wieczory ? to ogniska turystyczne, zabawy integracyjne oraz wieczór piosenki turystycznej. Szczegóły dostępne w Regulaminie Zlotu.

Kontakt z organizatorem: Jerzy Formella Tel. 507 068 060; E-mail: jerform@wp.pl

zlot_2014_informacja_o_majowce