• EKO
  • Jakość powietrza w Gminie Puck

Jakość powietrza w Gminie Puck

Urząd Gminy Puck we współpracy z firmą Airly Sp. z o. o. z Krakowa, uruchomił z początkiem stycznia 2020 roku, trzy czujniki mierzące w czasie rzeczywistym jakość powietrza na terenie naszej gminy, które zostały umieszczone w szkołach podstawowych w Starzynie, Leśniewie i Żelistrzewie.

Czujniki Airly mierzą w czasie rzeczywistym stężenie pyłów zawieszonych PM1, PM2.5 oraz PM10 oraz najważniejsze parametry pogodowe dając informację o jakości powietrza (zobrazowaną kolorami od zielonego – najwyższa jakość poprzez barwy żółte, pomarańczowe, czerwone itd.) odnośnie lokalizacji, w której są umieszczone.

Urządzenia są na bieżąco kalibrowane z państwowymi stacjami, co w połączeniu z ciągłą weryfikacją przekazywanych przez nie danych gwarantuje ich rzetelność i jakość. Zapraszamy naszych mieszkańców i gości do obserwowania podawanych wyników za pomocą dostępnych na stronie internetowej Urzędu Gminy apletów Airly lub też odwiedzanie strony www.map.airly.eu, gdzie w czasie rzeczywistym dostępne są dane z sieci ponad 3000 urządzeń mierzących jakość powietrza rozlokowanych w naszym kraju i na całym świecie

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Skip to content