Kaszubskie Małe Formy Artystyczne – „BIELAWA 2014”

Dnia 16 maja 2014 roku w Wiejskim Klubie Kultury w Mechowie odbyło się podsumowanie „Kaszubskich Małych Form Artystycznych – Bielawa’2014”,  im. Jana Drzeżdżona. Organizatorem imprezy był Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck. W konkursie wzięło udział 9 poetów kaszubskich (nadesłano 15 utworów)  z 4 placówek oświatowych z: SP Połczyno (1), SP Żelistrzewo (1), SP Swarzewo (2), Celbowo (5). W spotkaniu uczestniczyli autorzy prac oraz nauczyciele. Gości powitał dr Jan Dettlaff – dyrektor OKSiT w Gminie Puck. Podkreślił wielki wkład pisarza Jana Drzeżdżona – rodem z Domatowa, na rzecz literatury kaszubskiej. Dziś, może posłużyć, jako godny wzorzec w kreowaniu twórczości literackiej społeczności kaszubskiej – dodał.

Więcej informacji na stronie: www.oksitpuck.pl

 

DSCF0434

Wybierz interesujący układ