• Unia Europejska
  • Konkurs fotograficzny ?Uśmiechy południowego Bałtyku ? Uśmiechy województwa pomorskiego?

Konkurs fotograficzny ?Uśmiechy południowego Bałtyku ? Uśmiechy województwa pomorskiego?

Aktywnie spędzasz czas z rodziną? Planujesz romantyczny wieczór we dwoje? Organizujesz wypad za miasto z grupą przyjaciół? Uwiecznij te niezapomniane chwile na fotografii i weź udział w konkursie! Pokaż jak ciekawie można żyć i wypoczywać w województwie pomorskim. Dla autorów najlepszych zdjęć przewidziano atrakcyjne nagrody m.in. sprzęt i akcesoria fotograficzne oraz vouchery pobytowe w hotelu i do restauracji.

Konkurs organizowany pod hasłem ?Uśmiechy południowego Bałtyku ? Uśmiechy województwa pomorskiego? to element szerszego projektu realizowanego przez Forum Parlamentów Regionalnych Południowego Bałtyku. Jest to inicjatywa kilku regionów z Polski, Niemiec i Obwodu Kaliningradzkiego skupionych wokół basenu Morza Bałtyckiego.

? Idea konkursu zakłada ukazanie potencjału poszczególnych subregionów, które choć skupione wokół wspólnego obszaru ? południowego Bałtyku, są niezwykle różnorodne i mają wiele do zaoferowania swoim mieszkańcom jak i turystom ? komentuje Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

– Obecnie każdy z regionów przeprowadza podobny konkurs na swoim terenie, a najlepsze prace zostaną zaprezentowane w formie wystawy w regionach uczestniczących w Forum. Z naszego województwa w ramach wystawy zaprezentujemy 20 zdjęć. Liczymy, że w ciekawy sposób ukażą nasz region na tle pozostałych ? dodaje Marta Chełkowska, prezes Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Jak podkreślają organizatorzy konkursu: samorząd województwa pomorskiego oraz Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna, fotografie zgłaszane do konkursu mają obrazować jego hasło przewodnie – ?Uśmiechy południowego Bałtyku ? Uśmiechy województwa pomorskiego?. Przedmiotem fotografii powinny być niestandardowe ujęcia osób (mieszkańców, turystów) lub krajobrazów województwa pomorskiego ukazujące życie codzienne i wypoczynek na terenie województwa oraz uwzględniające wyróżniki kulturowe i przyrodnicze regionu.

Poza prezentacją najlepszych prac w formie wystawy, która zagości w regionach partnerskich Forum przewidziano atrakcyjne nagrody: m.in. lustrzankę cyfrową wraz z obiektywami (Canon EOS 600D + 18 – 55 mm IS II + 70-300 mm) Voucher na weekendowy pobyt dla dwóch osób w Bazuny Hotel***&SPA oraz Voucher do Restauracji Gdański Bowke.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.pomorskie.travel, swoje zgłoszenia można przesyłać do 23 kwietnia. Serdecznie zapraszamy do udziału!

plakat konkursowya2v

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Skip to content