Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck
 • Gmina
 • Lokalna Grupa Działania – Małe Morze

Lokalna Grupa Działania – Małe Morze

Lokalna Grupa Działania Małe Morze zaprasza na spotkanie konsultacyjno ? szkoleniowe 19 listopada 2008 r.

Spotkanie dotyczyć będzie działań w ramach Osi 3 Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich – Jakość życia na obszarach wiejskich i różnicowanie gospodarki wiejskiej w ramach działania 3.11 ?Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej” oraz 3.21 ?Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw”.

Gmina Puck i Gmina Kosakowo zapraszają wszystkie osoby zainteresowane skorzystaniem z pomocy, w ramach powyższych działań, ze szczególnym uwzględnieniem:

 • członków Lokalnej Grupy Działania ?Małe Morze”
 • rolników
 • domowników w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniu społecznym rolników, lub małżonka rolnika,
 • osób fizycznych podejmujących albo wykonujących we własnym imieniu działalność gospodarczą,
 • osób prawnych i jednostek organizacyjnych nie posiadających osobowości prawnej, wykonujących we własnym imieniu działalność gospodarczą
 • wspólników spółki cywilnej w zakresie wykonywanej przez nich działalności gospodarczej.

Spotkanie odbędzie się 19 listopada 2008 roku o godzinie 12.00 w Sali Obrad Urzędu Gminy Puck (ul. 10 Lutego 29, Puck).

Pomoc w ramach działania 3.11 ?Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej” skierowane jest do: rolników, domowników w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniu społecznym rolników lub małżonka rlnika.

Działanie wymienione powyżej skierowane jest do osób, których podstawową aktywnością zawodową jest działalność rolnicza, a za pośrednictwem wsparcia w ramach programu PROW 2007-2013, pragną podjąć lub rozwinąć działalność nierolniczą lub związaną z rolnictwem. Realizacja projektów powinna wpłynąć na tworzenie pozarolniczych źródeł dochodów i promocję zatrudnienia poza rolnictwem na obszarach wiejskich.

Pomoc w ramach działania 3.21 ?Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw” skierowane jest do osób:

 • osób fizycznych podejmujących albo wykonujących we własnym imieniu działalność gospodarczą,
 • osób prawnych i jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej, wykonujących we własnym imieniu działalność gospodarczą
 • wspólników spółki cywilnej w zakresie wykonywanej przez nich działalności gospodarczej.

Realizacja projektów w ramach działania 3.21 powinna spowodowac wzrost miejsc pracy w firmach na obszarach wiejskich.

Spotkanie ma na celu pokazanie potencjalnym wnioskodawcom zakresu poszczególnych działań, a tym samym omówienie warunków pozyskania środków w ramach tych działań w pełnym zakresie PKD będących załącznikiem do rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Przewidywany czas spotkania ok. 2 godzin.

Zapraszamy serdecznie

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content