Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck

Nowy ambulans dla Szpitala Puckiego

Nowy ambulans dla Szpitala Puckiego to fabrycznie nowy Mercedes Sprinter 319 CDI BlueEFFICIENCY z 2015 roku z silnikiem diesla spełniający rygorystyczne normy emisji spalin Euro VI. Jednostka napędowa o pojemności 3000 cm3 generuje 190 KM. Posiada 8 stopniową automatyczną skrzynię biegów i większość z dostępnych elektronicznych układów wspomagania jazdy.

Przedział medyczny jest klimatyzowany i posiada nowoczesną zabudowę, centralną instalacją tlenową, wyposażoną w sprzęt spełniający wszystkie niezbędne wymogi. Są to m.in. wysokiej klasy defibrylator z dodatkowymi funkcjami: pulsoksymetrem, kapnometrem, ciśnieniomierzem, nosze oraz respirator.
Karetka ta zastąpi poprzedni ambulans Specjalistycznego Zespołu Ratownictwa Medycznego, używany do tej pory przejdzie na Zespół Podstawowy, a ten z Podstawowego – jako najbardziej wyeksploatowany ze wszystkich samochodów pracujących w Systemie Ratownictwa Medycznego w Pucku, będzie poza sezonem letnim ambulansem asekuracyjnym, a latem będzie stanowił Podstawowy Zespół Ratownictwa Medycznego we Władysławowie.
Dodajmy, że jest to pierwsza z dwóch nowych karetek dla Szpitala Puckiego, która została zakupiona dzięki dotacji Wojewody Pomorskiego. W planach jest zakup drugiego ambulansu na który złożyli się m.in. przedsiębiorcy z Powiatu Puckiego. Do eksploatacji ma trafić najpóźniej w czerwcu tego roku, choć nie jest wykluczone, że stanie się to wcześniej.
Dzisiaj na puckim rynku karetkę uroczyście oddano do użytku. W przecięciu wstęgi udział wzięli: starosta pucki Jarosław Białk, prezes Szpitala Puckiego Danuta Ceszke oraz dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim Ryszard Sulęta. Oprócz tego w uroczystościach wzięli udział m.in. pracownicy Starostwa Powiatowego w Pucku, radni powiatowi, Zarząd Powiatu Puckiego oraz przewodniczący Rady Powiatu Puckiego – Adam Zażembłowski.

 

4-4-e1453898787447 06_2016-01-27 3-4

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content