Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck

Rajd Rowerowy na Orientację – Leśniewo 2015

Komunikat z II Rajdu Rowerowego na Orientację

Leśniewo ? Wiosna?2015

 

Dnia 19 kwietnia 2015 roku w Leśniewie odbył się II Rajd Rowerowy na Orientację. Organizatorem imprezy był Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck i Wiejski Klub Kultury w Leśniewie. Inicjatorem rajdu – Damian Lanc ? młody mieszkaniec Leśniewa.

Zamysłem organizatorów było propagowanie pasji do wycieczek rowerowych, aktywnego wypoczynku i współpracy zespołowej. Ponadto rajd był okazją do kształtowania umiejętności orientacji w terenie z mapą i kompasem w ręku. Rajd był również okazją do odkrywania wiele malowniczych, godnych poznania miejsc w okolicy Leśniewa oraz Puszczy Darzlubskiej.

W zależności od umiejętności, można było sprawdzić się na trasie 20 km lub 40 km, gdzie na leśnym terenie rozmieszczone były punkty prawidłowe i mylne.

Na starcie stanęło 90 cyklistów z 16 miejscowości. Startowało 37 drużyn (1-4 osobowych); w tym: 12 na 40 km oraz 25 na 20 km.

Wyniki:

20 km

I miejsce: zespół ?Darilion Team? Domatówko 30,0 pkt czas: 3:12 godz.

II miejsce: zespół ?Rybki? Leśniewo 30,0 pkt 3:46

III miejsce: zespół ?Z kompasem?  Gdynia  27,5 pkt 2:19

40 km

I miejsce: Marcin Kowalski Kąpino 59,0 pkt 4:18 godz

II miejsce: zespół ?Perła Team?  Reda 55,5 pkt 5:58

III miejsce: Kaschuba Piotr Wejherowo 50,0 pkt 5:59

Trzy najlepsze zespoły w każdej kategorii otrzymały dyplomy pamiątkowe, wszystkim uczestnikom rajdu wręczono nagrody i upominki.

Sponsorzy: OKSiT w Gminie Puck, Nadleśnictwo Wejherowo, Sklep Wielobranżowy ?BE-BE? B. Brzóska w Pucku, Bank Spółdzielczy w Pucku oraz sołectwo Leśniewo.

Po zakończeniu rajdu, organizatorzy zaprosili wszystkich na posiłek i odpoczynek przy ognisku.

Brunon Ceszke

Wyniki II Rajdu w Leśniewie 20 km.pdf

Wyniki II Rajdu w Leśniewie 40 km.pdf

[mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6140115787343256945]

Więcej zdjęć na www.24kaszuby.pl

 

 

 

 

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content