Świadczenie pieniężne z tytułu zapewnienia zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy

Każdemu podmiotowi, w szczególności osobie fizycznej prowadzącej gospodarstwo domowe, który zapewni zakwaterowanie i wyżywienie obywatelom Ukrainy, o których mowa w art. 1 ust. 1 ustawy z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa (Dz. U. z 2022 r., poz. 583) może być przyznane na jego wniosek świadczenie pieniężne z tego tytułu.

Wysokość świadczenia, ustala się w kwocie 40 zł za osobę dziennie.

Świadczenie jest przyznawane na podstawie wniosku, za okres faktycznego zapewniania zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy, nie dłużej niż za okres 120 dni i jest wypłacane z dołu (tzn. wypłacane za okres od przyjęcia obywateli Ukrainy do momentu złożenia wniosku w Urzędzie).

Wniosek jest rozpatrywany w terminie miesiąca od dnia jego złożenia w Urzędzie Gminy Puck.

Gmina może uzależnić przyznanie lub wypłatę świadczenia od weryfikacji warunków zakwaterowania i wyżywienia. Weryfikacji dokonują upoważnieni pracownicy Urzędu Gminy Puck. Świadczenie nie przysługuje, jeżeli warunki zakwaterowania i wyżywienia zagrażają życiu lub zdrowiu ludzi, lub gdy we wniosku, podano nieprawdę.

Wniosek wraz z załącznikami do pobrania.

Informacji w sprawie przyznania świadczeń pieniężnych, można uzyskać telefonicznie pod numerem 58 673 56 53.

Wnioski można składać w siedzibie Urzędu Gminy Puck, przy ul. 10 Lutego 29, 84-100 Puck, w godzinach urzędowania.

PDF Załącznik do wniosku

DOC Załącznik do wniosku