SZKOLENIA: „PRAKTYCZNE ELEMENTY FUNKCJONOWANIA ZESPOŁÓW INTERDYSCYPLINARNYCH I GRUP ROBOCZYCH”

W dniach 14 i 15 kwietnia br. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Puck odbyło się szkolenie dotyczące procedury „Niebieskie Karty” prowadzoną w rodzinach dotkniętych przemocą.

Problemy poruszane podczas szkolenia to przede wszystkim:

1. Zmiany w obowiązujących przepisach prawnych dokonane ustawą o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.
  2. System przekazywania dokumentacji do zespołu interdyscyplinarnego przez reprezentantów realizujących procedurę.
  3. Obowiązki poszczególnych instytucji wynikające z procedury.
  4. Omówienie dokumentacji i pism na potrzeby pracy zespołu interdyscyplinarnego i grup roboczych (sposoby wypełniania, najczęściej popełniane błędy, itp.).
  5. Współpraca w ramach grup roboczych poszczególnych instytucji.
  6. Omówienie poszczególnych etapów powyższej procedury.

W szkoleniu brali udział członkowie Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego w Pucku, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pucku, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Puck, przedstawiciele placówek oświatowych z terenu Gminy Puck, ochrony zdrowia, Prokuratury Rejonowej w Pucku, Komendy Powiatowej Policji w Pucku oraz Sądu Rejonowego w Wejherowie.

Osobą prowadzącą był przedstawiciel Studia Profilaktyki Społecznej w Krakowie – p. Robert Lemański – dyplomowany i wieloletni specjalista w zakresie profilaktyki społecznej.

Dziękujemy wszystkim za udział w szkoleniu.

[mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6273651816885381681]