• Gmina
  • Mieszkańcy
  • [VIDEO] Komunikat z festynu folklorystycznego ?Topienie Węgorza? w Gnieżdżewie

[VIDEO] Komunikat z festynu folklorystycznego ?Topienie Węgorza? w Gnieżdżewie

Dnia 02 sierpnia 2014 roku o godz.16,00 w Gnieżdżewie odbył się festyn folklorystyczny ?Topienie Węgorza?. Organizatorami imprezy byli: Sołtys, Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich, Wiejski Klub Kultury w Gnieżdżewie oraz Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck, Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku i Biuro Powiatowe Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Pucku.

Pierwsza część festynu odbyła się przy Wiejskim Klubie Kultury w Gnieżdżewie.  Przy licznie zebranej publiczności, miejscowy zespół folklorystyczny przedstawił widowisko plenerowe ?Topienie Węgorza? na podstawie legendy ?Jak gnieżdżewsczi gburze szkola budowale? ukazanej w książce ?Figle Gnieżdżewskich Gburów? według Jana Patoka ? folklorysty ze Strzelna z okresu międzywojennego. Uczestników imprezy powitała Maria Szefka ? sołtys wsi. Wśród gości obecni byli m.in.: Wojciech Dettlaff (Starosta pucki), Tadeusz Puszkarczuk (Wójt Gminy Puck), Jerzy Tkaczyk (Z-ca Wójta). Autorka scenariusza i reżyser widowiska Dorota Maschotta przedstawiła ?wprowadzenie? do inscenizacji. Barwne i pełen humoru   widowisko przyjęto z wielkim aplauzem widowni.

Więcej zdjęć i cały komunikat na stronie: www.oksitpuck.pl

[mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6043665212678356337]

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Skip to content