[VIDEO] Komunikat z festynu folklorystycznego „Topienie Węgorza” w Gnieżdżewie

Dnia 02 sierpnia 2014 roku o godz.16,00 w Gnieżdżewie odbył się festyn folklorystyczny „Topienie Węgorza”. Organizatorami imprezy byli: Sołtys, Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich, Wiejski Klub Kultury w Gnieżdżewie oraz Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck, Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku i Biuro Powiatowe Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Pucku.

Pierwsza część festynu odbyła się przy Wiejskim Klubie Kultury w Gnieżdżewie.  Przy licznie zebranej publiczności, miejscowy zespół folklorystyczny przedstawił widowisko plenerowe „Topienie Węgorza” na podstawie legendy „Jak gnieżdżewsczi gburze szkola budowale” ukazanej w książce „Figle Gnieżdżewskich Gburów” według Jana Patoka – folklorysty ze Strzelna z okresu międzywojennego. Uczestników imprezy powitała Maria Szefka – sołtys wsi. Wśród gości obecni byli m.in.: Wojciech Dettlaff (Starosta pucki), Tadeusz Puszkarczuk (Wójt Gminy Puck), Jerzy Tkaczyk (Z-ca Wójta). Autorka scenariusza i reżyser widowiska Dorota Maschotta przedstawiła „wprowadzenie” do inscenizacji. Barwne i pełen humoru   widowisko przyjęto z wielkim aplauzem widowni.

Więcej zdjęć i cały komunikat na stronie: www.oksitpuck.pl

[mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6043665212678356337]