Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck
  • Gmina
  • W kwietniu na terenie Gminy Puck odbędzie się próbny spis powszechny mieszkańców

W kwietniu na terenie Gminy Puck odbędzie się próbny spis powszechny mieszkańców

>>ZOBACZ>>>Nabór kandydatów na rachmistrzów do II spisu próbnego przed NSP 2021

Nabór kandydatów na rachmistrzów do II spisu próbnego przed NSP 2021 odwołany !

grafika2

plakat

ulotka

 

Od 1 do 30 kwietnia 2020 r. na terenie Gminy Puck przeprowadzony zostanie próbny spis powszechny mieszkańców. Zachęcamy do udziału w badaniu oraz zapoznaniu się, jakie informacje należy wskazać podczas spisu.

Gmina Puck, wraz z 15 innymi gminami z całej Polski, została wytypowana do przeprowadzenia próbnego spisu powszechnego mieszkańców. Będzie to przygotowanie przed Narodowym Spisem Powszechnym, który zostanie przeprowadzony w 2021 r.

Celem spisu próbnego jest sprawdzenie rozwiązań, które zostaną zastosowane przy przeprowadzeniu spisu. Obowiązkową metodą ma być metoda samospisu internego. Podczas przeprowadzonej próby testosowany będzie m.in. system teleinformatyczny oraz aplikacje.

Spis próbny na terenie Gminy Puck przeprowadzony zostanie od 1 do 30 kwietnia 2020 roku. W spisie podać należy dane aktualne na dzień 31 marca. W pierwszej kolejności wykorzystywana będzie metoda samospisu internetowego. Mieszkańcy drogą pocztą otrzymają informację  o akcji. W liście otrzymają równeż specjalny kod, który posłuży nam do zalogowania się w systemie. Aby wypełnić formularz niezbędne będzie również wskazanie numeru PESEL.

Mieszkańcy, któzrzy nie będą mieli możliwości spisu przez internet, skorzystać będzie można z usług tele-ankietera, którzy telefonicznie odbiorą od nas niezbędne informacje.

Jakie dane będą zbierane podczas spisu? Przede wszystkim będziemy proszeni o podanie danych demograficznych: stan cywilny, płeć, obywatelstwo, informacje ekonomiczne: czy pracujemy, w jakiej formie zatrudnienia, jaki zawodów wykonujemy. Urząd Statystyczny zapyta również o narodowość, wyznanie, wykształcenie.

Nasze dane będą objęte tajemnicą statystyczną.

 

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content