Walne Zebranie Członków Obszaru Metropolitalnego w Gdańsku

Dnia 10.12.2018 r. odbyło się 18. Walne Zebranie Członków Obszaru Metropolitalnego. Podczas posiedzenia zostały wybrane władze Stowarzyszenia na kadencję 2018-2023.

Członkami Zarządu zostali:
Gdańsk: Paweł Adamowicz (prezes)
Gdynia: Wojciech Szczurek (wiceprezes)
Sopot: Jacek Karnowski (wiceprezes)
Wejherowo: Krzysztof Hildebrandt
powiat nowodworski: Jacek Michalski
powiat tczewski Mirosław Pobłocki
powiat gdański: Marek Zimakowski
powiat kartuski: Bogdan Łapa
powiat wejherowski: Gabriela Lisius (skarbnik)
powiat pucki: Jarosław Białk
powiat malborski: Mirosław Czapla
powiat lęborski: Alicja Zajączkowska
Walne Zebranie Członków zaakceptowało propozycję Prezydenta Gdańska, aby funkcja prezesa Obszaru Metropolitalnego miała charakter rotacyjny (zmiana co rok). Stosowne decyzje zostaną podjęte uchwałą na następnym spotkaniu WZC.
Ponadto Prezydenci Gdańska, Gdyni i Sopotu podziękowali samorządowcom ustępującym ze swoich stanowisk.
_DSC5004 _DSC4978
FOT. metropoliagdansk.pl