Wieczór wspomnień o zmarłych strażakach w Strzelnie

Zmarli strażacy? wciąż żyją w pamięci

Święto Zmarłych było najlepszą okazją do zwiedzenia przez mieszkańców wsi i nie tylko?  Izbę Pamięci w miejscowej remizie. Od czterech lat mieści się tutaj galeria nieżyjących strażaków. Ogólnie na ścianach widnieje 130 portretów, zmarłych członków OSP od? 1933 roku, czyli od czasu założenia jednostki. Przy nastrojowej muzyce, pełen melancholii i refleksji, wspominano ludzi, którzy stanowili historię ruchu pożarniczego w środowisku lokalnym. Wspominano ?tamte? czasy. Niejeden młodszy mieszkaniec,? odkrył? swojego przodka, swojego dawnego sąsiada. Wieczór ?Otwartej Izby Pamięci? był również okazją do zapoznania się z licznymi pamiątkami strażackimi, starą dokumentacją czy licznymi kronikami. W ramach gościnności, strażacy podejmowali swoich gości kawą i słodkim poczęstunkiem.

Brunon Ceszke

[mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6214414248827725697]

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Skip to content