Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck

Wieczór wspomnień o zmarłych strażakach w Strzelnie

Zmarli strażacy? wciąż żyją w pamięci

Święto Zmarłych było najlepszą okazją do zwiedzenia przez mieszkańców wsi i nie tylko?  Izbę Pamięci w miejscowej remizie. Od czterech lat mieści się tutaj galeria nieżyjących strażaków. Ogólnie na ścianach widnieje 130 portretów, zmarłych członków OSP od? 1933 roku, czyli od czasu założenia jednostki. Przy nastrojowej muzyce, pełen melancholii i refleksji, wspominano ludzi, którzy stanowili historię ruchu pożarniczego w środowisku lokalnym. Wspominano ?tamte? czasy. Niejeden młodszy mieszkaniec,? odkrył? swojego przodka, swojego dawnego sąsiada. Wieczór ?Otwartej Izby Pamięci? był również okazją do zapoznania się z licznymi pamiątkami strażackimi, starą dokumentacją czy licznymi kronikami. W ramach gościnności, strażacy podejmowali swoich gości kawą i słodkim poczęstunkiem.

Brunon Ceszke

[mudslide:picasa,0,117146273307337437289,6214414248827725697]

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content