Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck
  • Gmina
  • Mieszkańcy
  • Żelistrzewo: Występ Teatru Tańca „Kwieciste Gwiazdy” – 22 października 2016

Żelistrzewo: Występ Teatru Tańca „Kwieciste Gwiazdy” – 22 października 2016

Komunikat z koncertu ukraińskiego w Żelistrzewie

Dnia 22 października 2016 roku o godz.19,00 w Wiejskim Domu Kultury w Żelistrzewie odbył się występ Teatru Tańca ?Kwieciste Gwiazdy? Rodzinnego Domu Dziecka  z Kiwercy na Ukrainie.

Organizatorem koncertu był Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck. Zespół ten, w ostatnim okresie występował w Gminie Puck trzykrotnie: na ubiegłorocznych Dożynkach w Domatowie oraz na tegorocznych imprezach: ?Ścinanie Kani? w Strzelnie i ?Topienie Węgorza? w Gnieżdżewie. Każdorazowo, młodzi artyści z za wschodniej granicy zachwycali niezwykłym kunsztem artystycznym i estetycznym. Toteż ? aby dać upust tym ?co nie widzieli? lub tym ?co patrzeć chcieliby bez końca? zorganizowano kolejny występ.

Widzowie z zachwytem podziwiali kolorowe stroje, baletowe piruety czy widowiskowe układy choreograficzne. Oprócz tańców ukraińskich, można było zobaczyć ludowe tańce hinduskie, chińskie czy rosyjskie.  Program występu obejmował również tańce współczesne, towarzyskie, balet klasyczny i etiudy taneczne.

W ramach imprezy, Sławomir Osiński ? menadżer zespołu oraz Prezes Stowarzyszenia Dziecięcych Artystycznych Koncertów Integracyjnych ?Dajmy Dzieciom Uśmiech? wręczył Srebrne Certyfikaty Dobroczynności przyznane przez powyższe stowarzyszenie, Towarzystwo Ochrony Praw i Godności Dziecka ?Wyspa? oraz Polską Fundację im. Roberta Schumana. Otrzymali je: Tadeusz Puszkarczuk ? Wójt Gminy Puck, dr Jan P. Dettlaff ? Dyrektor OKSiT w Gminie Puck oraz Brunon Ceszke ? Gł. Instruktor ds. Kultury OKSiT w Gminie Puck. Ideą certyfikatu jest m.in. pomoc w spełnianiu Dziecięcych Marzeń, przyczynianie się do Radości i Uśmiechu na Dziecięcych Buziach.

Brunon Ceszke

Występ 22 października 2016 roku o godz.19:00 w Wiejskim Domu Kultury w Żelistrzewie
1

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content