• Mieszkańcy

Żelistrzewo: Występ Teatru Tańca „Kwieciste Gwiazdy” – 22 października 2016

Komunikat z koncertu ukraińskiego w Żelistrzewie

Dnia 22 października 2016 roku o godz.19,00 w Wiejskim Domu Kultury w Żelistrzewie odbył się występ Teatru Tańca ?Kwieciste Gwiazdy? Rodzinnego Domu Dziecka  z Kiwercy na Ukrainie.

Organizatorem koncertu był Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck. Zespół ten, w ostatnim okresie występował w Gminie Puck trzykrotnie: na ubiegłorocznych Dożynkach w Domatowie oraz na tegorocznych imprezach: ?Ścinanie Kani? w Strzelnie i ?Topienie Węgorza? w Gnieżdżewie. Każdorazowo, młodzi artyści z za wschodniej granicy zachwycali niezwykłym kunsztem artystycznym i estetycznym. Toteż ? aby dać upust tym ?co nie widzieli? lub tym ?co patrzeć chcieliby bez końca? zorganizowano kolejny występ.

Widzowie z zachwytem podziwiali kolorowe stroje, baletowe piruety czy widowiskowe układy choreograficzne. Oprócz tańców ukraińskich, można było zobaczyć ludowe tańce hinduskie, chińskie czy rosyjskie.  Program występu obejmował również tańce współczesne, towarzyskie, balet klasyczny i etiudy taneczne.

W ramach imprezy, Sławomir Osiński ? menadżer zespołu oraz Prezes Stowarzyszenia Dziecięcych Artystycznych Koncertów Integracyjnych ?Dajmy Dzieciom Uśmiech? wręczył Srebrne Certyfikaty Dobroczynności przyznane przez powyższe stowarzyszenie, Towarzystwo Ochrony Praw i Godności Dziecka ?Wyspa? oraz Polską Fundację im. Roberta Schumana. Otrzymali je: Tadeusz Puszkarczuk ? Wójt Gminy Puck, dr Jan P. Dettlaff ? Dyrektor OKSiT w Gminie Puck oraz Brunon Ceszke ? Gł. Instruktor ds. Kultury OKSiT w Gminie Puck. Ideą certyfikatu jest m.in. pomoc w spełnianiu Dziecięcych Marzeń, przyczynianie się do Radości i Uśmiechu na Dziecięcych Buziach.

Brunon Ceszke

Występ 22 października 2016 roku o godz.19:00 w Wiejskim Domu Kultury w Żelistrzewie