XXIII Przegląd Teatrów Szkolnych – Żelistrzewo 2014

Termin i miejsce

11 kwietnia 2014 r. (piątek), godz.9,00  Wiejski Dom Kultury w Żelistrzewie

Cele:

1. Poznawanie i popularyzacja literatury polskiej , jako źródła kreowania sztuki teatralnej
  2. Konfrontacja i ocena dorobku artystycznego teatru szkolnego oraz stworzenie możliwości wymianie doświadczeń jego animatorom
  3. Umożliwienie dzieciom zaprezentowania ich zdolności aktorskich oraz uczestnictwo w zabawie w teatr
  1. Kształtowanie i rozwijanie zainteresowań teatralnych jako czynnika promującego ciekawy i bogaty styl życia wśród młodego pokolenia

Założenia programowe:

1. W przeglądzie mogą uczestniczyć zespoły uprawiające różnorodne formy teatralne (inscenizacja tekstów literackich, teatry dramatyczne, lalkowe, pantomimy i ruchu, małe inscenizacje teatralne)
  1. Przegląd odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych: Szkoły podstawowe i gimnazja

Więcej informacji o konkursie oraz karta zgłoszenia na: www.oksitpuck.pl