Kliknij aby wyświetlić Biuletyn Informacji Publicznej Urządu Gminy Puck
  • Gmina
  • Zapraszamy mieszkańców na konsultacje na temat zmiany granic gminy

Zapraszamy mieszkańców na konsultacje na temat zmiany granic gminy

ZARZĄDZENIE 

OBWIESZCZENIE

ANKIETA KONSULTACYJNA

Wójt Gminy Puck Tadeusz Puszkarczuk zaprasza mieszkańców gminy do wzięcia udziału w konsultacjach na temat zmiany granic administracyjnych. Ewentualna zmiana miałaby dotyczyć obrębów ewidencyjnych: Brudzewo, Błądzikowo, Połczyno oraz Żelistrzewo, które miałyby, zostać włączone do Miasta Puck.

Pomysł zmiany granic gminy Puck i miasta Puck to inicjatywa władz Pucka, które chciałyby zwiększenia obszaru administracyjnego miasta. W lipcu radni Miasta Puck podjęli uchwałę w sprawie zmiany granic Gminy Miasta Puck oraz przeprowadzenia konsultacji. Te, z udziałem mieszkańców Pucka odbyły się w mieście we wrześniu.

-Miasto Puck w swoich oczekiwaniach wystąpiło do Gminy Puck o przekazanie do zasobów Miasta obszar o powierzchni 604 hektarów, leżący w sołectwach Połczyno, Celbowo, Żelistrzewo i Błądzikowo. Jest to obszar, który okala miasta Puck. Chcemy poznać opinię mieszkańców gminy Puck na temat zmiany tych granic, dlatego zarządziłem konsultacje społeczne w tej sprawie ? tłumaczy Wójt Gminy Puck Tadeusz Puszkarczuk.

Obszar, który miałby zostać włączony do granic Pucka to obręby ewidencyjne: Brudzewo, Błądzikowo, Połczyno i Żelistrzewo. Łącznie jest to obszar gminy Puck o wielkości 604 hektarów. Tym samym miasto Puck miałoby zwiększyć swój obszar o blisko 130% dotychczasowej powierzchni.

Wójt Gminy Puck Tadeusz Puszkarczuk zarządził konsultacje społeczne w sprawie zmiany granic. Konsultacje odbywać będą się od 29 października do 15 listopada. Mieszkańcy całej gminy mogą we wskazanym terminie składać do wójta pisemne wnioski i uwagi.

Dla mieszkańców przygotowano ankiety, w których odpowiedzieć mogą na pytanie: ?Czy jest Pan/Pani za pomniejszeniem obszaru Gminy Puck o około 604 ha, w granicach obrębów ewidencyjnych Połczyno, Brudzewo, Żelistrzewo i Błądzikowo oraz za włączeniem tego obszaru do granic administracyjnych Miasta Puck (zwiększenie obszaru Miasta Puck o około 126% obecnej powierzchni)??W ankiecie można oddać głos na jedną z odpowiedzi: TAK, NIE, albo NIE MAM ZDANIA, stawiając znak X przy wybranej odpowiedzi.

Ankiety konsultacyjne są do pobrania na stronie internetowej Urzędu Gminy oraz w sekretariacie urzędu, oraz u sołtysów. Zostaną również rozniesione do mieszkańców sołectw Połczyna, Celbowa, Błądzikowa i Żelistrzewa. Na terenie Połczyna, Żelistrzewa, Celbowa i Błądzikowa odbędą się spotkania konsultacyjne z mieszkańcami. Spotkania odbędą się w następujących terminach:

CELBOWO: 5 listopada godz. 18.00 Wiejski Klub Kultury, Celbowo 4

BŁĄDZIKOWO: 6 listopada godz. 18.00 Wiejski Klub Kultury, ul. Bałtycka 5a

POŁCZYNO: 7 listopada godz. 18.00 budynek OSP, ul. Gdańska 2

ŻELISTRZEWO: 8 listopada godz. 18.00 Wiejski Dom Kultury, ul. Lipowa 17.

Wójt Gminy Puck serdecznie zaprasza i zachęca do udziału w konsultacjach.

-Zależy nam na tym, by jak najwięcej osób wypowiedziało się w kwestii postawionej w ankiecie konsultacyjnej. Ponadto, na spotkaniach zostaną przedstawione aspekty i problemy związane ze zmianą granic. Dla mieszkańców wiązać będzie się to z wieloma innymi zmianami, o których chętnie porozmawiamy i opowiemy na spotkaniach ? mówi Tadeusz Puszkarczuk.

Wójt Gminy Puck podkreśla istotę i wagę konsultacji oraz wyrażonych opinii, przez mieszkańców. To mieszkańcy bezpośrednio zadecydują o swoim losie i wyrażą wiążącą opinię.

?Państwa opinia będzie wiążąca dla Rady Gminy Puck w sprawie podjęcia uchwały odnoszącej się do zmiany granic. Dlatego zapraszamy do udziału mieszkańców ? podsumował Wójt Gminy Puck Tadeusz Puszkarczuk.

Wprowadził:

Piotr Kropidłowski

Piotr Kropidłowski

Na skróty:

Polityka prywatności i pliki cookie

Używamy plików cookie, które mają na celu umożliwienie Ci korzystanie z serwisu w pełni. Pliki cookie wykorzystywane są także do personalizowania treści oraz reklam, dostarczania funkcji mediów społecznościowych, zbierania statystyk dotyczących korzystania z serwisu przez użytkowników. Możesz zaakceptować stosowanie wszystkich plików cookie lub dostosować zakres zgody do Twoich preferencji. Informacje o przetwarzaniu danych i plikach cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Skip to content